Ogłoszenia- XXVI Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                              26 Niedziela Zwykła– 1 października 2017

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msza o powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów o godz. 18.00. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.15 i po południu od 17.00. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00 Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o 7.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu, kwadrans cichej modlitwy i różaniec. Odwiedziny chorych Ks. Proboszcz i Ks. Cezary w piątek, ks. Piotr i Ks. Jacek w sobotę.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja oraz, na prośbę ks. Arcybiskupa, na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.
 3. Rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe. Będą codziennie o 17.15. Od poniedziałku do piątku ze szczególnym udziałem dzieci.
 4. Przy wyjściu z kościoła są listy na których możemy złożyć swój podpis z adresem i numerem pesel pod obywatelskim projektem ustawy o zakazie aborcji względem dzieci nienarodzonych, które są chore lub podejrzewa się u nich choroby. W ubiegłym roku 96% aborcji było z tego powodu. Im większa liczba podpisów, tym większa szansa by wreszcie zatrzymać przelewanie niewinnej krwi bezbronnych dzieci
 5. Różaniec do granic.7 października cała Polska będzie opleciona różańcem tysięcy osób modlących się na granicy naszej Ojczyzny. Wyjazd 7 października o 6.30, powrót ok.19.30. Koszt 50 zł. Zapisy na drugi autokar w zakrystii. Jest jeszcze kilkanaście miejsc wolnych. W  naszym kościele 7.X o 14.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.
 6. Akcja katolicka zaprasza na spotkanie w poniedziałek po Mszy wieczornej w bibliotece.
 7. Grupa Modlitwy Głębi zaprasza na modlitwę w ciszy we środy o 19.30 w dolnym kościele.
 8. Można już zamawiać intencje mszalne na marzec.
 9. Ze względu na Dzień Papieski zbiorka ofiar do puszek na parafialną Caritas będzie za dwa tygodnie.. Taca za tydzień będzie przeznaczona na Dom Św. Faustyny w Ostrówku.
 10. Kandydaci do Bierzmowania z gimnazjum mają spotkanie w niedzielę 8.X o 14.15 w Auli Św. JP II
 11. Rekolekcje dla kandydatów z II roku przygotowań do Bierzmowania od poniedziałku do środy o 19.00 w auli Św. Jana Pawła II
 12. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych jest raz w miesiącu w trzecią niedzielę o 12.30 w domu Św. Józefa.. Planując datę chrztu dziecka planujmy również udział w katechezie. Spisanie aktu chrztu w kancelarii winno być po odbyciu katechezy.
 13. Uwaga ojcowie! Zapraszamy na warsztaty pt. ”Bliżej – pełna łączność” pomagające kształtować dojrzałe relacje rodzinne. Warsztaty będą w sobotę 21 października od 9.00 do 18.00 w Auli Św. Jana Pawła II. Finansowane są przez miasto Zielonka. Organizowane są przez Fundację Cyryla i Metodego – tato.net. Zapisy pod linkiem net/w/blzielonka. Bliższe szczegóły w zakrystii.
 14. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego wraz z liderami Odnowy w Duchu Świętym przygotował ciekawe propozycje pogłębienia wiedzy teologicznej dla świeckich. Szczegóły na plakatach i ulotkach w zakrystii.
 15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 Wojciech Choromański, kaw. z par.tut i Monika Pietryga, panna z par. Św. Patryka w Warszawie. Zap. II

-Michał Szuchnik, kaw. z par. tut i Katarzyna Józwiak, panna z par. NMP Matki K-ła w Ostrówku. Zap.I 

– Ireneusz Adam Przekopiak, kaw z par. tut. i Julia Lidia Żuber, panna z par. Najświętszego Imienia Maryi w Łodzi. Zap. I    

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.