Ogłoszenia XXV Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

25 Niedziela Zwykła– 24 września 2017

1.Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o 10.00 krótka adoracja i procesja. Przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe. Będą codziennie o 17.15. Od poniedziałku do piątku ze szczególnym udziałem dzieci.

2.Przy wyjściu z kościoła są listy na których możemy złożyć swój podpis z adresem i numerem pesel pod obywatelskim projektem ustawy o zakazie aborcji względem dzieci nienarodzonych, które są chore lub podejrzewa się u nich choroby. W ubiegłym roku 96% aborcji było z tego powodu. Im większa liczba podpisów, tym większa szansa by wreszcie zatrzymać przelewanie niewinnej krwi bezbronnych dzieci

3.Różaniec do granic.7 października cała Polska będzie opleciona różańcem tysięcy osób modlących się na granicy naszej Ojczyzny. Polski i Europy nie ocalą żadne sojusze, tylko Bóg, ku któremu z ufnością się zwracamy wsparci zachętą naszej Królowej z Jasnej Góry. Z naszej parafii udajemy się do Pratulina skąd będziemy rozprowadzeni grupami na granicę. Wyjazd 7.10 o 6.30, powrót ok.19.30. Koszt 50 zł. Jest już komplet. Zapisy na listę rezerwową w zakrystii. Jeśli będzie duża liczba osób pojadą dwa autokary.

4.Rozpoczęło się Jerycho różańcowe. Program jest w tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do udziału w tej szczególnej modlitwie. Szczególnie polecamy cykl konferencji o Matce Bożej bezpośrednio po Mszy wieczornej. Dziś wieczorem będzie można nabyć książkę o Anatolu Kaszczuku – twórcy Jerych Różańcowych oraz Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Grignon de Montfort ,z której czerpał naukę pobożności Maryjnej św. Jan Paweł II

5.Dodatkowe spotkanie dla rodziców młodzieży chcącej rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu w ubiegłą niedzielę będzie dziś- 24.09. o godz. 19.00 w Auli Św. J.P.II

6.Kandydaci do bierzmowania z drugiego roku przygotowań mają spotkanie dziś- 24.09. o godz. 14. W Auli Św. J.P.II

7.Młodzież z ruchu Światło-Życie zaprasza swoich rówieśników na spotkania w piątki po Mszy wieczornej.

8.Rodziców dzieci z klas 4 , które pragną świętować rocznicę pierwszej Komunii Św. zapraszamy na spotkania: Szk. nr. 2 we wtorek 26.09; Szk. Nr.1, Nr. 4 i SAT we środę 27.09 o godz. 19.15 w Auli Św. J. P. II.

9.Msza Św. z poświęceniem różańców dla dzieci z kl. III będzie we czwartek o 19.15

10.Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych jest raz w miesiącu w trzecią niedzielę o 12.30 w domu Św. Józefa.. Planując datę chrztu dziecka planujmy również udział w katechezie. Spisanie aktu chrztu w kancelarii winno być po odbyciu katechezy.

11.Katecheza przedmałżeńska już się rozpoczęła. Spotkania są w poniedziałki o 20.00 w domu Św. Józefa. Następny cykl katechez rozpocznie się w połowie lutego 2018.

12.Uwaga ojcowie! Zapraszamy na warsztaty pt. ”Bliżej – pełna łączność” pomagające kształtować dojrzałe relacje rodzinne. Warsztaty będą w sobotę 21 października od 9.00 do 18.00 w Auli Św. Jana Pawła II. Finansowane są przez miasto Zielonka. Organizowane są przez Fundację Cyryla i Metodego – tato.net. Zapisy pod linkiem  tato.net/w/blzielonka. Bliższe szczegóły w zakrystii.

13.Informacja dla motocyklistów: Zakończenie sezonu w kaplicy na Maciołkach 30 września. Szczegóły na plakacie.

14.Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego wraz z liderami Odnowy w Duchu Świętym przygotował ciekawe propozycje pogłębienia wiedzy teologicznej dla świeckich. Szczegóły na plakatach i ulotkach w zakrystii.

15.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Wojciech Choromański, kaw. z par. tut i Monika Pietryga, panna z par. Św. Patryka w Warszawie.Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.