Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła.
Wszystkie Ogłoszenia

24 Niedziela Zwykła– 17 września 2017

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży, w czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w sobobtę wspomnienie św. Ojca Pio prezbitera.

1.Dziś jest 78 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Z tej okazji jutro w parku Dębinki w Zielonce będzie zasadzonych siedem dębów upamiętniających siedmiu Polskich oficerów walczących pod Ossowem w 1920 r. a rozstrzelanych w Katyniu. Pochodzą oni z kresów wschodnich, gdzie nie ma możliwości upamiętnienia ich tragicznej śmierci, więc czynimy to tam, gdzie walczyli z sowieckim najeźdźcą. Inicjatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zielonce uczestniczący w programie: „ Katyń.. ocalić od zapomnienia”. Zapraszamy w poniedziałek na godz. 10.00.

2.Przy wyjściu z kościoła są listy na których możemy złożyć swój podpis z adresem i numerem pesel pod obywatelskim projektem ustawy o zakazie aborcji względem dzieci nienarodzonych, które są chore lub podejrzewa się u nich choroby. W ubiegłym roku 96% aborcji było z tego powodu. Im większa liczba podpisów, tym większa szansa by wreszcie zatrzymać przelewanie niewinnej krwi bezbronnych dzieci

3.Różaniec do granic.7 października cała Polska będzie opleciona różańcem tysięcy osób modlących się na granicy naszej Ojczyzny. Polski i Europy nie ocalą żadne sojusze, tylko Bóg, ku któremu z ufnością się zwracamy wsparci zachętą naszej Królowej z Jasnej Góry Z naszej parafii udajemy się do Pratulina skąd będziemy rozprowadzeni grupami na granicę. Wyjazd 7.10 o 6.30, powrót ok.19.30. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

4.Program Jerycha Różańcowego jest w tablicy ogłoszeń. Początek w sobotę 23.09 o 18.00.

5.Osoby, które odczuwają wielkie pragnienie modlitwy w ciszy oraz osoby, które już praktykują jakąś formę modlitwy kontemplacyjnej zapraszamy na warsztaty modlitwy głębi, które poprowadzi Ojciec Wojciech Drążek ze Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill. Szczegółowy plan warsztatu jest w zakrystii.

6.Dodatkowe spotkanie dla r-ców młodzieży chcącej rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu w ubiegłą niedzielę będzie w niedzielę 24.09. o godz. 19.00 w Auli Św. J.P.II

7.Chłopców, którzy chcą być ministrantami zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.00. Opiekunem jest Ks. Piotr.

8.Kandydaci do bierzmowania z drugiego roku przygotowań mają spotkanie za tydzień 24.09. o godz. 14. W Auli Św. J.P.II

9.Młodzież z ruchu Światło-Życie zaprasza swoich rówieśników na spotkania w piątki po Mszy wieczornej.

10.Rodziców dzieci z klas 3 , które pragną przystąpić do pierwszej komunii Św. zapraszamy na spotkania Szk. Nr.1 i SAT w poniedziałek 18.09 o godz. 19.00 w Auli Św. J. P. II.

11.Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych jest raz w miesiącu w trzecią niedzielę o 12.30 w domu Św. Józefa.. Planując datę chrztu dziecka planujmy również udział w katechezie. Spisanie aktu chrztu w kancelarii winno być po odbyciu katechezy.

12.Katecheza przedmałżeńska rozpocznie się w poniedziałek 18 września o 20.00 w domu Św. Józefa. Następny cykl katechez rozpocznie się w połowie lutego 2018.

13.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mariusz Biały, kaw. z par. Nawiedzenia NMP w Lubotyni i Katarzyna Małgorzata Prejs, panna z par. tut. Zap. II

Jakub Leszek Szczęśniak, kaw. z par. M.B. Częstochowskiej w Wołominie i Karolina Klaudia Tryniszewska, panna z par. tut. Zap. II

Konrad Jaroszewicz, kaw. z par. M.B. Królowej Polski w Wołominie i Anna Maria Freundlich, panna z par. tut. Zap. II Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.

Komunikat Abp. Henryka Hosera SAC ws. mianowania

bp. Romualda Kamińskiego koadiutorem Diecezji Warszawsko-Praskiej

Drodzy Diecezjanie,

W miniony czwartek Papież Franciszek mianował biskupem koadiutorem naszej diecezji Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Będzie on wspomagał mnie w zarządzaniu diecezją, do czasu mojego przejścia na emeryturę.

Pod koniec listopada tego roku, skończę 75 lat, osiągając tym samym wiek emerytalny. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego złożę na ręce Papieża rezygnację z pełnionego urzędu pasterza diecezji. Po przyjęciu mojej rezygnacji przez Stolicę Apostolską biskup koadiutor automatycznie, z mocy prawa, stanie się biskupem diecezji Warszawsko-Praskiej.

W imieniu duchowieństwa i wszystkich wiernych pragnę wyrazić radość z nominacji Biskupa Romualda Kamińskiego na mojego następcę.

Ksiądz Biskup zna naszą diecezję, gdyż przez 13 lat pracował na stanowisku kanclerza kurii Warszawsko-Praskiej i dał się poznać jako kapłan gorliwy, życzliwy i kompetentny. Oddany w służbie Bogu, ludziom i Kościołowi. Jego powrót do Warszawy zapewnia harmonijne przekazanie pasterzowania diecezją.

Zachęcam wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji naszego Kościoła lokalnego oraz jego pasterzy. Wszystkim z serca błogosławię.

+ Abp Henryk Hoser SAC
Biskup Warszawsko-Praski