Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

 23 Niedziela Zwykła– 10 września 2017

1.We czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze o 6.30, 7.00 i 10.00 oraz 18.00

2.Różaniec Fatimski we środę o 17.00

3.Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na parafialną caritas.

4.W piątek uroczyście oddawaliśmy się Niepokalanemu Sercu NMP i przyrzekaliśmy między innymi, że będziemy bronić życia dzieci nienarodzonych. Mamy właśnie okazje aby wypełnić to przyrzeczenie. Przy wyjściu z kościoła są listy na których możemy złożyć swój podpis z adresem i numerem pesel pod obywatelskim projektem ustawy o zakazie aborcji względem dzieci nienarodzonych, które są chore lub podejrzewa się u nich choroby. W ubiegłym roku 96% aborcji było z tego powodu.

5.Różaniec do granic.7 października cała Polska będzie opleciona różańcem tysięcy osób modlących się na granicy naszej Ojczyzny. Z naszej parafii udajemy się do Pratulina skąd będziemy rozprowadzeni grupami na granicę. Wyjazd 7.10 o 6.30, powrót ok.19.30. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

6.Jerycho Różańcowe w naszej parafii rozpocznie się 23 września Mszą wieczorną.

7.Służba Liturgiczna rozpocznie rok formacyjny we środę mszą o 18.00. Po mszy spotkanie w domu Św. Józefa. Zapraszamy również chłopców, którzy chcą być ministrantami.

8.Apostolstwo dobrej śmierci rozpocznie rok formacyjny w piątek Mszą o 18.00 po Mszy spotkanie formacyjne w domu Św. Józefa.

9.Rodziców dzieci z klas 3 , które pragną przystąpić do pierwszej komunii Św. zapraszamy na spotkania w następującym porządku: Szk. Nr. 2 we czwartek 14.09 Szk. Nr.1 i SAT w poniedziałek 18.09 o godz. 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.

10.Rodziców młodzieży, która chce rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę 10.09 o 19.00 w Auli Św. JP II. Udział rodziców w spotkaniu jest warunkiem przyjęcia młodzieży do grona kandydatów.

11.Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w niedzielę za tydzień o 12.30 w domu Św. Józefa. Katecheza jest raz w miesiącu w trzecią niedzielę. Planując datę chrztu dziecka planujmy również udział w katechezie.

12.Katecheza przedmałżeńska rozpocznie się w poniedziałek 18 września o 20.00 w domu Św. Józefa. Następny cykl katechez rozpocznie się w połowie lutego 2018.

13.Burmistrz Zielonki i Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na Festyn z okazji Dni Zielonki. Dzisiaj w godz. 13-20 na terenie Szkoły nr 4 przy ul Łukasińskiego przewidziany jest szereg atrakcji i pokazów dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na plakatach i w internecie.

14.Jest możliwość bezpłatnego kursu komputerowego dla osób powyżej 25 r. życia. Szczególnie zaś po 50 roku życia. Spotkanie dla osób, które się zgłosiły i innych chętnych, będzie we czwartek 14.09 o godz.17.00 w Auli Św. Jana Pawła II.

15.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mariusz Biały, kaw. z par. Nawiedzenia NMP w Lubotyni i Katarzyna Małgorzata Prejs, panna z par. tut. Zap. I

Jakub Leszek Szczęśniak, kaw. z par. M.B. Częstochowskiej w Wołominie i Karolina Klaudia Tryniszewska, panna z par. tut. Zap. I

Konrad Jaroszewicz, kaw. z par. M.B. Królowej Polski w Wołominie i Anna Maria Freundlich, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.