Ogłoszenia: Zesłanie Ducha Św. – 04.06 AD 2017
Wszystkie Ogłoszenia
 1. Dziś kończy się okres Od jutra mamy Okres Zwykły. Wczoraj w katedrze ks. Diakon Marcin Kowalski, który odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii, otrzymał święcenia kapłańskie. Mszę prymicyjną odprawi w naszej parafii w niedzielę 11 czerwca o godz. 18.00. Po Mszy będzie błogosławieństwo prymicyjne.
 2. Dziękujemy za ofiary na malowanie od rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz od osób indywidualnych wpłacone na konto parafialne. Zbieramy na zapłacenie ostatniej raty.
 3. W tym tygodniu we wtorek Ks. Proboszcz będzie obchodził 35 rocznicę święceń. Msza dziękczynna za Ks. Proboszcza oraz za duchowe owoce Rekolekcji Odnowy w Duchu Świętym, które zakończyły się tydzień temu, będzie we wtorek o 18.00. Po Mszy agapa przed domem Św. Józefa.
 4. Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane codziennie po Mszy wieczornej.
 5. Spotkanie wolontariuszy posługujących w lipcu grupie młodzieży z Białorusi będzie dziś o 19.00 w Domu Św. Józefa.
 6. Katolickie stowarzyszenie Sportowe O/ w Zielonce organizuje wzorem lat ubiegłych obóz dla dzieci i młodzieży o charakterze sportowym pod nazwą „Tygrysy” w dniach 24.06 -06.07 2017 nad Jeziorem Bełdany w okolicy Rucianego-Nidy . Spotkanie organizacyjne będzie dziś o 14.15 w Auli Św. JP II. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 7. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywali w parafii Dzień Chorego. Msza dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będzie o godz. 15.00. Po Mszy agapa przed Domem Św. Józefa.
 8. W przyszłym tygodniu w poniedziałek 12 czerwca Ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania podczas Mszy o 18.00. Spotkanie dla rodziców tej młodzieży będzie w najbliższą środę o 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
 9. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy wieczornej w bibliotece.
 10. Spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Fatimy będzie w niedzielę za tydzień po Mszy o 10.00 w Auli Św. JP II.
 11. Msza Św. dla Róż Rodziców modlących się za dzieci będzie w niedzielę za tydzień o 15.30 u Sióstr Dominikanek. Po Mszy agapa.
 12. Trasa procesji w Boże Ciało bez zmian jak w roku ubiegłym. Podobnie przygotowanie ołtarzy. Na Boże Ciało potrzebujemy większą ilość gałązek tui i podobnych krzewów. Jeśli ktoś planuje wycięcie starych tui lub strzyżenie żywopłotu tujowego prosimy o informację lub przyniesienie do kościoła wyciętych krzewów lub gałązek.
 13. Dziś mamy wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Przy wyjściu z kościoła są punkty wyborcze. Wybieramy dwie osoby zaznaczając na karcie do głosowania krzyżykiem przy ich nazwiskach.
 14. Dziś na terenie Zielonki oraz przed kościołem będzie zbiórka ofiar na Dom Samotnej Matki, który znajduje się na terenie naszej parafii przy ul. Kilińskiego. Zarządza nim Caritas naszej diecezji. Dom wymaga kapitalnego remontu i rozbudowy.
 15. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Łukasz Ślusarczyk, kaw. z par. tut. i Agata Waszkiewicz, panna z par. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. Zap. I

Michał Koc, kaw. z par. tut.i Paulina Grzeszczuk, panna z par. Narodzenia NMP w Wyszonkach Kościelnych. Zap. I

     – Piotr Krystosiak, kaw. z par. tut. i Monika Chojnowska, panna z par. Św. Mateusza w Pułtusku. Zap. II

     – Mariusz Dąbrowski, kaw. z par. tut. i Sylwia Kozłowska, panna z par. Św. Faustyny w W-wie. Zap. II

     – Krzysztof Andrzej Kiliszek, kaw. z par. Św. Józefa w Pruszkowie i Karolina Kluziak, panna z par. tut. Zap. II

     – Jakub Krzysztof Grygowicz, kaw z par. Św. Mikołaja w Tarczynie i Agnieszka Katarzyna Jankowska, panna z par. tut. Zap. II

     – Adam Sasinowski, kaw. z par. tut. i Joanna Katarzyna Sobolewska, panna z par. Św. Bartłomieja w Janówku Pierwszym. Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.