Ogłoszenia: Wniebowstąpienie – 28.05 AD 2017
Wszystkie Ogłoszenia
 1. W niedzielę za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Dziękujemy za ofiary na malowanie od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych oraz od osób indywidualnych wpłacone na konto parafialne. Zbieramy na zapłacenie ostatniej raty.
 3. W tym tygodniu Ks. Piotr będzie obchodził 4 rocznicę święceń 1 czerwca, Ks. Bartosz -5 rocznicę święceń 2 czerwca a ks. Jacek 10 r. święceń też 2 czerwca. Pamiętajmy o nich w modlitwie i razem z Nimi dziękujmy Bogu za dar kapłaństwa.
 4. We środę – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny -zakończenie nabożeństw majowych.
 5. We czwartek rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe.Będą odprawiane codziennie po Mszy wieczornej. Msza o powołania z racji pierwszego czwartku będzie wyjątkowo o godz. 7.00.
 6. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy porannych oraz po południu od 17.00. Odwiedziny chorych w piątek bez zmian. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00. Skrutacja Pisma Św. od 23.00 do 24.00.
 7. Pierwsza sobota. Po Mszy o 7.30 cicha modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i różaniec. Jest to kolejny dzień nowenny przygotowującej nas do przyjęcia kopii obrazu Jasnogórskiego w naszej diecezji. W tym dniu Diakon Marcin Kowalski przyjmie Święcenia Prezbiteratu. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Kancelaria w tym dniu będzie czynna do 9.15 ze względu na świecenia kapłańskie w katedrze o 10.00 Odwiedziny chorych według uzgodnień poszczególnych księży.
 8. Pierwsza Niedziela. Po Mszy o 10.00procesja Eucharystyczna. Po niej, spotkanie braci z Totus Tuus.
 9. Spotkanie wolontariuszy posługujących w lipcu grupie młodzieży z Białorusi będzie w niedzielę 4 czerwca o 19.00 w Domu Św. Józefa.
 10. – Katolickie stowarzyszenie Sportowe O/ w Zielonce organizuje wzorem lat ubiegłych obóz dla dzieci i młodzieży o charakterze sportowym pod nazwą „Tygrysy” w dniach 24.06 -06.07 2017 nad Jeziorem Bełdany w okolicy Rucianego-Nidy . Spotkanie organizacyjne będzie w niedzielę 4 czerwca o 14.15 w Auli Św. JP II. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 11. Trasa procesji w Boże Ciało bez zmian jak w roku ubiegłym. Podobnie przygotowanie ołtarzy. Na Boże Ciało potrzebujemy większą ilość gałązek tui i podobnych krzewów. Jeśli ktoś planuje wycięcie starych tui lub strzyżenie żywopłotu tujowego prosimy o informację lub przyniesienie do kościoła wyciętych krzewów lub gałązek.
 12. Na tablicach ogłoszeń jest wywieszona lista kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej – wybranych w poszczególnych grupach parafialnych. Z ich grona wybierzemy 6 osób do Rady. Do nich dołączą osoby wytypowane przez proboszcza. Wybory odbędą się w sobotę 3 czerwca po Mszy wieczornej oraz w niedzielę 4 czerwca po każdej Mszy Św. Każdy z głosujących będzie mógł wytypować dwie osoby zaznaczając na karcie do głosowania. Aby to zrealizować potrzebne jest grono wolontariuszy po 6 osób po  każdej Mszy Św.  W zakrystii jest lista. Proszę się wpisywać, aby możliwa była obsługa trzech punktów do głosowania po każdej Mszy Św.
 13. W niedzielę 4 czerwca na terenie Zielonki oraz przed kościołem będzie zbiórka ofiar na Dom Samotnej Matki, który znajduje się na terenie naszej parafii przy ul. Kilińskiego. Zarządza nim Caritas naszej diecezji. Dom wymaga kapitalnego remontu i rozbudowy.
 14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Piotr Krystosiak, kaw. z par. tut. i Monika Chojnowska, panna z par. Św. Mateusza w Pułtusku. Zap. I

     – Mariusz Dąbrowski, kaw. z par. tut. i Sylwia Kozłowska, panna z par. Św. Faustyny w W-wie. Zap. I

     – Krzysztof Andrzej Kiliszek,kaw. z par. Św. Józefa w Pruszkowiei Karolina Kluziak, panna z par. tut. Zap. I

     – Jakub Krzysztof Grygowicz, kaw z par. Św. Mikołaja w Tarczynie i Agnieszka Katarzyna Jankowska, panna z par. tut. Zap. I

     – Adam Sasinowski, kaw. z par. tut. i Joanna Katarzyna Sobolewska, panna z par. Św. Bartłomieja w Janówku Pierwszym. Zap. I

–  Łukasz Krzysztof Dmowski, kaw. z par. M.B. Królowej Polski w Wołominie i MariaMagdalena Freundlich, panna z par. tut. Zap. II

Tomasz Kaczyński, kaw. z par. tut. i Laura Delfina Kowalska, panna z par. M.B. Loretańskiej w Warszawie Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.