Ogłoszenia: 6 Nd Wielkanocy – 21.05 AD 2017
Wszystkie Ogłoszenia
 1. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dziękujemy za ofiary na malowanie od grup parafialnych oraz od osób indywidualnych wpłacone na konto parafialne. Zbieramy na zapłacenie ostatniej raty.
 3. Dziś będzie Ewangelizacja u zbiegu ulic Kard. Wyszyńskiego i Paderewskiego w Zielonce o godz. 15.30. Zapraszamy i prosimy o modlitewne wsparcie.
 4. Nabożeństwa Majowe są odprawiane codziennie po Mszy wieczornej. W niedziele na majowym będzie procesja.
 5. Za tydzień o 10.00 i 13.00 będzie uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Wybierając inną godz. Mszy św. dla siebie dajemy dobre miejsce dla dzieci i ich gości. Spowiedź dla dzieci ze Szk. nr. 1 i SAT będzie we czwartek o 19.15. Przepraszamy za zmianę wcześniej uzgodnionej godziny.
 6. We wtorek dnia 23 maja 2017 r. będzie odprawiona Msza św.  za wstawiennictwem św. Ojca Pio  o godz. 18.00. oraz  uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach.  Po Mszy św. i Majowym spotkanie formacyjne w domu katechetycznym.
 7. Spotkanie wolontariuszy posługujących w lipcu grupie młodzieży z Białorusi będzie w niedzielę 4 czerwca o 19.00 w Domu Św. Józefa.
 8. W piątek po Mszy wieczornej i Majowym będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez grupę pokutną.
 9. – Katolickie stowarzyszenie Sportowe O/ w Zielonce organizuje wzorem lat ubiegłych obóz dla dzieci i młodzieży o charakterze sportowym pod nazwą „Tygrysy” w dniach 24.06 -06.07 2017 nad Jeziorem Bełdany w okolicy Rucianego-Nidy . Spotkanie organizacyjne będzie w niedzielę 4 czerwca o 14.15 w Auli Św. JP II. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę, która będzie w dniach 28 – 29.05. Wyjazd w niedzielę o 14.15, powrót w poniedziałek ok. 19.00. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 11. Trasa procesji w Boże Ciało bez zmian jak w roku ubiegłym. Podobnie przygotowanie ołtarzy.Na Boże Ciało potrzebujemy większą ilość gałązek tui i podobnych krzewów. Jeśli ktoś planuje wycięcie starych tui lub strzyżenie żywopłotu tujowego prosimy o informację lub przyniesienie do kościoła wyciętych krzewów lub gałązek.
 12. Na tablicach ogłoszeń jest wywieszona lista kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej – wybranych w poszczególnych grupach parafialnych. Z ich grona wybierzemy 6 osób do Rady. Do nich dołączą osoby wytypowane przez proboszcza. Wybory odbędą się w sobotę 3 czerwca po Mszy wieczornej oraz w niedzielę 4 czerwca po każdej Mszy Św. Każdy z głosujących będzie mógł wytypować dwie osoby zaznaczając na karcie do głosowania.
 13. W niedzielę 4 czerwca na terenie Zielonki oraz przed kościołem będzie zbiórka ofiar na Dom Samotnej Matki, który znajduje się na terenie naszej parafii przy ul. Kilińskiego. Zarządza nim Caritas naszej diecezji. Dom wymaga kapitalnego remontu i rozbudowy.
 14. Katolicka Szkoła „Animus” w Kobyłce prowadzi rekrutację uczniów do zerówki i pierwszej klasy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 15. Powiatowy Szpital w Wołominie organizuje darmowe badania profilaktyczne w najbliższą sobotę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 16. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

–  Macej Ignacy Kobus, kaw. z par. tut. i Anna Małgorzata Zachaj, panna z par. Św. Feliksa w Warszawie. Zap. II

Karol Henryk Rasiński, kaw. z par. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie i Emilia Ewelina Michałowicz, panna z par. tut. Zap. II

–  Łukasz Krzysztof Dmowski, kaw. z par. M.B. Królowej Polski w Wołominie i MariaMagdalena Freundlich, panna z par. tut. Zap. I

Tomasz Kaczyński, kaw. z par. tut. i Laura Delfina Kowalska, panna z par. M.B. Loretańskiej w Warszawie Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.