Ogłoszenia: 3 Nd Wielkanocna – 30.04 AD 2017
Wszystkie Ogłoszenia
 1. Dziś będzie Ewangelizacja w parku Dębinki o 15.30 zapraszamy i prosimy o modlitewne wsparcie.
 2. Jutro i we środę kancelaria będzie zamknięta.
 3. Nabożeństwa Majowe będą odprawiane codziennie o 17.15
 4. Za tydzień przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja.
 5. Kolejny wykład Warszawsko Praskiej Akademii Wiary będzie w przyszłym tygodniu we czwartek 4 maja. Wygłosi go Franciszek Ameriso z Argentyny, który osobiście zna papieża Franciszka. Podejmie temat „Kościół Papieża Franciszka przez pryzmat kościoła Ameryki Łacińskiej”.
 6. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. jak w niedziele. W tym dniu obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy apel i złożeniekwiatów na skwerze Armii Krajowej, a o godz. 12.15 w sali widowiskowej OKiSwręczenie dorocznej nagrody Towarzystwa Przyjaciół Zielonki.
 7. We czwartek Msza za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne o 18.00. Po Mszy kolejny wykład Warszawsko Praskiej Akademii Wiary.Wygłosi go   Franciszek Ameriso z Argentyny, który osobiście zna papieża Franciszka.  Podejmie temat „Kościół Papieża Franciszka przez pryzmat kościoła Ameryki Łacińskiej”.

Wykład będzie wyjątkowo w dolnym kościele.

 1. Pierwszy Piątek – odwiedziny chorych jak dotychczas, spowiedź na mszach porannych oraz po południu od 16.30.
 2. Pierwsza sobota. Kolejny miesiąc Nowenny przygotowującej nas do przyjęcia Matki Bożej w znaku Jasnogórskiej Ikony. Po Mszy o 7.30 kwadrans cichej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i różaniec.
 3. Pierwsza niedziela. Na zakończenie Mszy o 10.00 procesja eucharystyczna a potem spotkanie braci z Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus
 4. W sobotę 13 maja będziemy przeżywali 100 rocznicę objawień Fatimskich. Pragniemy uczcić ten dzień całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą różańcową i projekcją filmu o objawieniach Maryi w Fatimie. Szczegółowy plan wisi w gablocie. Prosimy o zgłaszanie się grup chętnych do poprowadzenia poszczególnych części różańca.
 5. W pierwszej połowie lipca będziemy gościć w naszej parafii młodzież z ks. Witoldem z parafii Raduń w diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. Gościliśmy ich podczas Światowych Dni Młodzieży. Osoby chętne do pomocy w organizacji pobytu tej młodzieży zapraszamy na spotkanie w niedzielę 7 maja o 19.00 do Domu Św. Józefa.
 6. W związku z trudną sytuacją Polaków na Ukrainie organizujemy zbiórkę pościeli i środków opatrunkowych i higienicznych dla Szpitala Gruźliczego w Łucku. Nową pościel, ręczniki, opatrunki, środki czystości mydło, pasta do zębów, szczoteczki można składać do najbliższego czwartku w zakrystii. Już w piątek dary trafią na Ukrainę.
 7. Marcin będzie nieobecny od 1 do 3 maja.
 8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Robert Klimek, kaw z par. Św. Patryka w W-wie i Natalia Agnieszka Krupowicz, panna z par. tut. Zap. I

Paweł Dariusz Dębiński, kaw. z par. Nawrócenia Św. Pawła w Warszawie i Katarzyna Paulina Jóźwik, panna z par. tut. Zap. I

YevgeniyShabanov, kaw. i Natalia Wyszyńska, panna oboje z par.tut. Zap. I

Przemysław Wacławski, kaw. z par. tut. i Kinga Foryszewska, panna z par. Św. Józefa w Wołominie. Zap.II

Kamil Ładno, kaw. z par. tut. i Agnieszka Magda Niedziałkowska, panna z par. Św. Karola Boromeusza w Warszawie. Zap. II

Aleksander Łopatowski, kaw. z par. Św. Anny w W-wie Wilanowie i Monika Karolina Wiślańska, panna z par. tut. Zap. II

Piotr Kozłowski, kaw. z par. tut. i Monika Danuta Karczmarczyk, panna z par. Św. Rodziny i Ap. Piotra i Pawła w Sobolewie. Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.

 

13 maja 2017

Setna rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie

     8.15 – Różaniec –   część radosna

              – cicha modlitwa do 10.00

10.00–Godzinki

– cicha modlitwa do 11.00

    11.00 – Różaniec –   część bolesna

– cicha modlitwa do 13.00

13.00 – Różaniec –   część światła

– cicha modlitwa do 14.00

/ schowanie Najświętszego Sakramentu/

14.00 – Projekcja filmu o objawieniach Fatimskich

/ Aula Św. Jana Pawła II/

16.00 –Różaniec –   część chwalebna

/wystawienie Najświętszego Sakramentu/

– cicha modlitwa do 17.15

17.15 Nabożeństwo majowe

    18.00 – Msza Święta