Ogłoszenia: Nd Palmowa – 9.04 AD 2017
Wszystkie Ogłoszenia
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczęła Wielki Tydzień – najważniejszy czas w ciągu roku.
 2. Wielki Czwartek. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10. 00 wszyscy kapłani naszej diecezji gromadzą się w katedrze na Mszy Krzyżma, w czasie której poświęca się oleje służące do namaszczania chorych oraz przy udzielaniu sakramentów a kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia złożone w dniu święceń. Łączmy się z nimi duchowo wspomagając ich swoją modlitwą. W tym dniu tabernakulum jest puste, nie ma adoracji, czekamy na Eucharystię wieczorną. Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 19.00.Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00

Wieki Piątek.  W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa i pościmy /post ścisły – jeden posiłek do syta/.

Jutrznia o 8.00Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15.00 dla dzieci oraz o 19.00  Podczas adoracji krzyża zbieramy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii planujemy całonocną adorację Pana Jezusa w grobie. W zakrystii jest lista na którą niech się wpisują osoby lub grupy odpowiedzialne za daną godzinę adoracji.

 1. Wielka Sobota. Jutrznia o 8.00; Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 co pół godziny lub częściej jeśli będzie taka potrzeba. Tak planujmy zajęcia, aby w tym dniu poświęcić dłuższy czas na adorację Jezusa przy grobie Pańskim.  Będzie również prowadzona przed kościołem Ewangelizacja dająca pewną szansę odnowy religijnej dla osób, najbardziej zaniedbanych duchowo. Wspierajmy to dzieło swoja modlitwą. Kto może poświęcić więcej czasu na adorację przy Grobie Pańskim niech to uczyni ofiarowując modlitwę za najbardziej potrzebujących miłosierdzia.
 2. Wigilia Paschalna – o godz. 20.00 /przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych/.
 3. Rezurekcja w niedzielę o 6.00.Następna Msza o godz. 10.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty oraz na pokrycie kosztów malowania naszej świątyni – te wpłacone na parafialne konto i te ofiarowanie bezpośrednio.
 5. Dziś będzie w naszym kościele wieczór uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym z Otwocka, która po świętach poprowadzi rekolekcje ewangelizacyjne. Zapraszamy na 19.15 do kościoła.
 6. Okazja do spowiedzi przed świętami będzie w Wielki Poniedziałek o 19.30 podczas Liturgii Pokutnej. Będzie wtedy więcej kapłanów. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Korzystajmy wcześniej. Unikniemy kolejek i damy większą szansę najbardziej zaniedbanym, których Bóg poruszy swoją łaską.
 7. W Wielkim Tygodniu Ks. Marcin nie będzie pełnił posługi Egzorcysty ponieważ spowiada w parafii. Rozpocznie swoją służbę dopiero po Niedzieli Miłosierdzia.
 8. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie dziś o 12.30 w Domu Św. Józefa.
  1. Kandydaci do bierzmowania z gimnazjum mają spotkanie dziś o 14.15 w Auli Św. Jana Pawła II.
 9. Przed kościołem młodzież z oazowego ruchu Światło-Życie  rozprowadza palemki. Zysk zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji.
 10. Zbiórka ofiar na parafialną Caritas  dziś przed kościołem.
 11. Ofiary na kwiaty do dekoracji świątyni można składać do puszki przy wejściu do kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Dary żywnościowe dla ubogich można składać do koszy przy ołtarzu Bł. Męczenników Podlaskich.
  2. Stowarzyszenie Polskich Kombatantów,  Burmistrz Miasta Zielonka i Parafia MB Częstochowskiej w 77. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej zapraszają na uroczystą Mszę św. w intencji zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Twerze i innych miejscach kaźni, która odbędzie się 12 kwietnia 2017 r. (środa) o godz. 18.00 w naszym kościele.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:    – Rafał Zaręba, kaw. z par. tut. i Aneta Wrzodak, panna z par. Św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej. Zap. I

Tomasz Stanisław Kwiatkowski, kaw. i Justyna Kaszuba, panna, oboje  z par. MB Fatimskiej w Warszawie  Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.