Ogłoszenia: 4 Nd Wlk Postu – 26.03 AD 2017
Wszystkie Ogłoszenia
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na malowanie naszej świątyni, oraz wczorajsze prace przy roślinach. Bóg zapłać. Za tydzień będziemy kontynuować prace przy roślinach Zapraszamy do pomocy.
 2. W tym tygodniu będą rekolekcje dla szkół. W związku z tym kancelaria we wtorek i czwartek będzie czynna tylko po południu, ponieważ przed południem spowiadamy w kościele.
 3. Piątek. Droga Krzyżowa: dzieci 17,15; dorośli bezpośrednio po Mszy /ok.18.40/oraz młodzież o 19.30. O 21.00 Msza Święta rozpoczynająca nocne czuwanie. Od 23 do 24 cicha modlitwa z rozważaniem Pisma Świętego.
 4. Pierwsza sobota miesiąca. Kolejny dzień nowenny przygotowującej nas na przyjęcie Matki Bożej w znaku Jasnogórskiego wizerunku. Po Mszy o 7.30 cicha modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i różaniec.
 5. Pierwsza niedziela. Ponieważ na Gorzkich Żalach o 17.15 jest procesja eucharystyczna, po Mszy o 10 nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Marsz Świętości Życia odbędzie się w Warszawie w niedzielę 2 kwietnia. O 11 będzie Eucharystia w naszej katedrze apotem wyruszy marsz. Przed katedra będzie zbiórka artykułów potrzebnych dla Domu Samotnej Matki, który jest w naszej parafii, a którym zarządza diecezjalny Caritas. Szczegóły na plakatach w tablicach ogłoszeń.
 7. Siostry i bracia ze wspólnot Drogi Neokatechumenalnej będą uroczyście składać wyznanie wiary połączone ze świadectwem doświadczenia Bożego miłosierdzia w swoim życiu. Zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 20.00 do kościoła.
 8. Ks. Proboszcz bardzo prosi o zgłaszanie się osób, które mogą pomóc w robieniu bukietów do dekoracji świątyni na Zmartwychwstanie Pańskie.
 9. Ofiary na kwiaty do dekoracji świątyni można składać do puszki przy wejściu do kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. Dary żywnościowe dla ubogich można składać do koszy przy ołtarzu Bł. Męczenników Podlaskich.
 11. Biblioteka Parafialna zaprasza do korzystania z ciekawego i bogatego księgozbioru z dziedziny życia duchowego, modlitwy i życia świętych, który może być pomocą dla osobistego wzrastania w wierze.  Biblioteka jest czynna w niedzielę od 11 do 13 oraz we czwartek od 16 do 17. Prosimy o zwrot dawno pożyczonych książek.
 12. Dziś w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce  będzie ciekawy występ węgierskich rodzin wielodzietnych utalentowanych muzycznie. Początek o godz. 19.00. Organizatorem jest Związek Dużych Rodzin – Trzy Plus.
 13. W obliczu rozpowszechniania obłędnej ideologii Gender powstają różne inicjatywy broniące rodziny jako związku kobiety i mężczyzny. Jedną z nich jest Europejska Inicjatywa Obywatelska – Mama, Tata i Dzieci. Na stolikach przy wyjściu z kościoła leżą deklaracje poparcia tej inicjatywy z zaznaczonymi celami działania. Warto poprzeć te działania składając swój podpis.
 14. Policja informuje, że ciągle zgłaszają się starsze osoby poszkodowane przez oszustów podających się za krewnych bądź policjantów czy śledczych. Bądźmy czujni i sprawdzajmy podawane informacje. Policja uruchomiła specjalny numer telefonu czynny całą dobę do zgłaszania podejrzanych sytuacji. / 22 60-33-222/
 15. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Marek Piłka, kaw. z par. Opatrzności Bożej w Wesołej i Monika Kowalczyk, panna z naszej parafii. Zap. II

Hubert Michał Laskowski, kaw. i Katarzyna Łukasiak, panna, oboje z par, tut, Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.