Ogłoszenia: 2 Nd Adwentu – 4.12 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia
 1. W tym tygodniu, we czwartek 8.12, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze w tym dniu będą o godz: 6.30, 7,30, 12.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej modlitwa o uzdrowienie.
 2. W czasie Adwentu po Roratach organizujemy, wzorem lat ubiegłych, śniadania dla dzieci. Osoby chętne do pomocy fizycznej bądź finansowej zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem. Dziękujemy za ofiary na ten cel. Prowadzimy również zbiórkę żywności na paczki dla najuboższych. Ponieważ w grudniu nie będzie puszki na caritas, starajmy się swoją ofiarę złożyć w postaci żywności.
 3. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię – modlitwę poranną Kościoła. W tym tygodniu  od poniedziałku do czwartku o godz. 5.30 w dolnym kościele. Wyjątkowo Jutrzni w piątek nie będzie.
 4. Tace w adwencie będą przeznaczone na sfinansowanie podjazdu dla wózków /ok. 60 tys. zł/ Musimy gromadzić środki na sfinansowanie prac remontowych, malarskich i sztukatorskich w naszej świątyni, aby była jeszcze piękniejsza. /będzie pomalowana jasnymi kolorami/.
 5. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja. Za tydzień zbiórka ofiar na pomoc dla Kościoła na wschodzie.
 6. W tym tygodniu Pan organista Robert wraz z małżonką będzie roznosił opłatki do mieszkańców domów przy ul. Ossowskieji przyległych, następnie na osiedlach Przemysłowa i Wolności.Do opłatków są dołączone życzenia świąteczne od księży posługujących w naszej parafii oraz list ks. proboszcza informujący o bieżących sprawach naszej parafii.  Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.
 7. Jest już nowy numer naszej parafialnej gazetki „Ecclesia”. Zapraszamy do lektury.
 8. Spotkanie bierzmowanych z gimnazjum za tydzień w niedzielę 11 grudniaw Auli JPII o godz. 14.15
 9. Spotkanie dla Róż Rodziców modlących się za dzieci,w niedzielę, 11 grudnia w kaplicy Sióstr Dominikanek.O godz. 15 konferencja, o 15.30 Msza Święta.
 10.  Młodzież zaprasza na film „October Baby”, o nastolatce, która dowiaduje się, że została adoptowana, więc wyrusza w podróż, aby odnaleźć biologiczną matkę. Pokaz będzie dziś o godz. 17.00 w Auli Św. JP II
 11. Spotkanie z Panem Posłem, Jackiem Sasinem nt. budżetu i finansów państwa dziś o 19.00 do Auli św. JPII
 12. Zapraszamy na pierwszą z cyklu konferencji pt. „Zrozumieć Mszę Świętą?” w sobotę 10 grudnia o 19.00 w Domu św. Józefa. Konferencję poprowadzi x. Bartosz.
 13. Kolejny wykład Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary pod tytułem: „Gender w szkole i przedszkolu. Jak powinniśmy bronić nasze dzieci.” będzie we czwartek 15 grudnia o 19.00 Poprowadzi go prof. Maria Ryś.
 14. Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej zbierają żywność dla Polaków na kresach w okolicach Kamieńca Podolskiego. /Makarony, ryż, kaszę, słodycze, cukier, puszki z owocami, zupy w proszku i inne produkty z długim okresem przydatności można składać u Sióstr Dominikanek/ Po świętach Harcerze zawiozą te dary na Ukrainę i osobiście przekażą potrzebującym.
 15. Od poniedziałku rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą w następującym porządku:

5 grudnia, w poniedziałek od godz. 16.00 – ul. Krótka, Krzywa, Podleśna, Wesoła, Prosta i po godz. 17.00 Szczęśliwa;

6 grudnia, we wtorek od godz. 16.00 – ul. Lipowa, Rzeczna, Konopnickiej, Dębowa, Pogodna, domy przy ul. Wolności i po godz. 17.00 nowe bloki przy ul. Wolności  blok 5, 11 i 11A;

7 grudnia, w środę od godz. 16.00 – ul. Chodkiewicza, Sobieskiego, Syreny i domy przy ul. Powstańców oraz od ok. 17.30 Sowińskiego i domy przy ul Baśniowej;

9 grudnia, w piątek od godz. 16.00 – Piłsudskiego, Nauczycielska i od ok. 17.30 Młodzieżowa i Powstańców 4

10 grudnia, sobota od godz. 9.00 – Obrońców Westerplatte, Traugutta, Bema, Reja; Nadrzeczna, Górna, Wspólna; Kościuszki, domy przy ul. Długiej, od 10.00 bloki przy ul. Długiej nr 3 i 5, i po godz. 10.30 domy przy ul. Dąbrowskiego oraz Saperów

W następnym tygodniu:

12 grudnia, w poniedziałek od godz. 16.00 – ul. Czereśniowa, Letniskowa, Ceglana, Obrońców

Warszawy, Zaciszna, Zagłoby, Kaszubska, Gdyńska, Warmińska

13 grudnia, we wtorek od godz. 16.00 – ul. Długa 18, bloki 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

14 grudnia, w środę od godz. 16.00 – ul. Długa 18, bloki 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14

15 grudnia, we czwartek od godz. 16.00 – ul. Mazurska, Pustelnicka, Kujawska, Radiowa,Pomorska

16 grudnia, w piątek od godz. 16.00 – ul. Dąbrowskiego bloki 1, 3, 5, 7

17 grudnia, w sobotę, od godz. 9.00 – ul. Wiejska, Wiosenna, Letnia, Dolna, Przesmyk,Graniczna, Drewnicka

W czasie trwania kolędy wieczorem spowiedź będzie od 17.30 do 18.00. Podczas Mszy wieczornej spowiedzi nie będzie. Kancelaria po południu będzie nieczynna, zapraszamy rano od 8 do10. Starajmy się o obecność całej rodziny. Przynosimy Wam Boże błogosławieństwo i słowo nadziei. Gdyby ktoś nie mógł być obecny w proponowanym czasie, może indywidualnie zmienić termin wizyty.