Ogłoszenia: 1 Nd Adwentu – 27.11 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia
 1. W czasie Adwentu po Roratach będziemy organizowali, wzorem lat ubiegłych, śniadania dla dzieci. Osoby chętne do pomocy fizycznej bądź finansowej zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem. Dziękujemy za pierwszą ofiarę na ten cel. Będziemy również prowadzić zbiórkę żywności na paczki dla najuboższych. Ponieważ w grudniu nie będzie puszki na caritas, bo jest puszka na pomoc dla kościoła na wschodzie, starajmy się swoja ofiarę złożyć w postaci żywności.
 2. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię – modlitwę poranną Kościoła przez cały adwent od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w dolnym kościele.
 3. Mamy już podjazd dla wózków. Tace w adwencie będą przeznaczone na sfinansowanie tej inwestycji /ok. 50 tys. zł/ Musimy gromadzić środki na sfinansowanie prac remontowych, malarskich i sztukatorskich w naszej świątyni, aby była jeszcze piękniejsza.
 4. Pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 5. Pierwszy piątek – spowiedź podczas Mszy porannych oraz po południu od 17.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00. Od 23 do 24 modlitwa z Pismem Świętym – skrutacja.
 6. Pierwsza sobota. Po Mszy o 7.30 nabożeństwo pierwszosobotnie rozpoczynające Nowennę przygotowującą nas do przyjęcia w naszej diecezji kopii obrazu Pani Jasnogórskiej we wrześniu przyszłego roku.
 7. Za tydzień przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja
 8. W tym tygodniu Pan organista Robert wraz z małżonką będzie roznosił opłatki do mieszkańców domów przy ul. Wschodniej, Dziennikarskiej, Ossowskiej i Zielone Łąki. Do opłatków są dołączone życzenia świąteczne od księży posługujących w naszej parafii oraz list ks. proboszcza informujący o bieżących sprawach naszej parafii.  Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.
 9. Od 1 grudnia przyjmujemy intencje mszalne na maj przyszłego roku.
  1. Młodzież zaprasza na film „October Baby”. Opowiada on o nastolatce, która dowiaduje się, że została adoptowana, więc wyrusza w podróż, aby odnaleźć biologiczną matkę. Pokaz będzie w niedzielę 4 grudnia o godz. 17.00 w Auli Św. JP II
  2. Zapraszamy na spotkanie z panem posłem Jackiem Sasinem nt. budżetu i finansów państwa w następną niedzielę, 4 grudnia o godz. 19.00 do Auli św. JPII
  3. Spotkanie dla pragnących odprawić nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP będzie we wtorek 29.11 o 19.00 w Auli JP II
  4. Msza w int. kapłanów oraz tych, którzy się za nich modlą w tzw. Margaretkach, będzie w niedzielę za tydzień o godz. 13.00. Po Mszy spotkanie w domu Św. Józefa.
  5. Biblioteka Parafialna zaprasza do lektury ciekawych i wartościowych książek, których przybywa w naszych zbiorach. Czynna jest w niedziele od 11.00 do 13.00 i czwartki od 16.00 do 17.00

15. W tym roku w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną zwyczajowo „Kolędą”, rozpoczniemy po drugiej niedzieli Adwentu, czyli w poniedziałek 5 grudnia. W związku z prośbami wielu parafian co roku będziemy zmieniać kolejność ulic. W tym roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską – patrząc od strony kościoła –przed torami, i tak:

5 grudnia, w poniedziałek od godz. 16.00 – ul. Krótka, Krzywa, Podleśna, Wesoła, Prosta i po godz. 17.00 Szczęśliwa;

6 grudnia, we wtorek od godz. 16.00 – ul. Lipowa, Rzeczna, Konopnickiej, Dębowa, Pogodna, domy przy ul. Wolności i po godz. 17.00 nowe bloki przy ul. Wolności  blok 5, 11 i 11A;

7 grudnia, w środę od godz. 16.00 – ul. Chodkiewicza, Sobieskiego, Syreny i domy przy ul. Powstańców oraz od ok. 17.30 Sowińskiego i domy przy ul Baśniowej;

9 grudnia, w piątek od godz. 16.00 – Piłsudskiego, Nauczycielska i od ok. 17.30 Młodzieżowa i Powstańców 4

10 grudnia, sobota od godz. 9.00 – Obrońców Westerplatte, Traugutta, Bema, Reja; Nadrzeczna, Górna, Wspólna; Kościuszki, domy przy ul. Długiej, od 10.00 bloki przy ul. Długiej nr 3 i 5, i po godz. 10.30 domy przy ul. Dąbrowskiego