Ogłoszenia: 33 Nd zwykła – 13.11 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia
 1. Rozpoczęło się Różańcowe Jerycho u Sióstr Dominikanek. Szczegółowy plan oraz intencje modlitewne są  na tablicach ogłoszeń. Zachęcamy do udziału w tej szczególnej modlitwie.
 2. Od dziś czytamy wypominki według nowej numeracji. Proszę sprawdzić w której części wypominek są imiona Waszych zmarłych i zapamiętać numer tej części. Całość wypominek jest wywieszona w oknie naszego sklepiku przy wejściu do kościoła od zakrystii. W trzecią niedzielę listopada czytamy 20 minut przed Mszą wieczorną imiona zmarłych zapisane w częściach od 1 do 25. W grudniu będą czytane od 26 do 50.
 3. Ks. Marcin będzie nieobecny w tym tygodniu do czwartku włącznie.
 4. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na caritas parafialną. Za tydzień przed kościołem będzie zbiórka ofiar na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Iraku /Liczba chrześcijanw tym kraju dramatycznie maleje. W 2003 r. było ich 1,5 mln. a w 2016 r. tylko 250 tys. Są oni wypędzani ze swoich domów i mordowani. Te tragiczne dane nie pozwalają nam milczeć, dlatego wspieramy prośbę Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” o modlitwy i ofiary w Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na rzecz naszych cierpiących Braci i Sióstr./
 5. Akcja Katolicka z naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę samolotową do Fatimy, Santiago de Compostella, Lizbony i innych miejsc maryjnych w Portugalii w dniach 13-20 06 2017r. Cena 3480 zł. Zapisy w sklepiku parafialnym, w zakrystii lub u P. Iwony Tomczuk / tel: 697 099 741/
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na 25 rocznicę powstania Radia Maryja w dniu 3 grudnia. Informacje i zapisy po nr. tel. na tablicach ogłoszeń.
 7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do dekoracji kościoła składane do puszki przy wejściu do kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W tym tygodniu Pan organista Robert wraz z małżonką będzie roznosił opłatki do mieszkańców domów przy ul.: Długiej, Dąbrowskiego, Żabiej, Baśniowej, Nauczycielskiej i przyległych uliczkach w stronę Kobyłki. Do opłatków są dołączone życzenia świąteczne od księży posługujących w naszej parafii oraz list ks. proboszcza informujący o bieżących sprawach naszej parafii.  Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z gimnazjum będzie dziś o 14.15 w Auli Św. Jana Pawła II. Kandydaci z drugiego roku przygotowań mają spotkanie za tydzień o tej samej porze.
 10. Kolejny wykład w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary Uniwersytetu Otwartego będzie we czwartek 17.11. o 19.00 w Auli św. Jana Pawła II. Poprowadzi go redaktor Marcin Witan na temat: Wymiana Darów Ducha Świętego w dialogu ekumenicznym w kontekście obchodów Jubileuszu reformacji. Natomiast wykład Ks. Arcybiskupa, który nie mógł się odbyć w październiku jest zaplanowany na poniedziałek 21 listopada godz. 19.00 jako wykład dodatkowy.
  1. 11.           Do Sakramentu Małżeństwa przygotowująsię następujące osoby:

Rafał Robert Tołoczko, kaw. z naszej parafii i Katarzyna Ewa Mikołajek, panna  z par. Miłosierdzia Bożego w Warszawie.  Zap.II

Kamil Piotr Wojciechowski, kaw. z par. Królowej Polskich Męczenników w Warszawie i Marta Wysocka, panna z naszej parafii. Zap. I

Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych kto zaś wiedziałby o przeszkodach proszony jest o informację.