Ogłoszenia: 29 Nd zwykła – 16.10 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia
 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w katechezach, które się odbywają w poniedziałki i czwartki o 19.30 w dolnym kościele. Są one dziełem Bożym dla odnowienia wiary i zapału do ewangelizacji jak również szansą powrotu do Kościoła dla osób najbardziej zagubionych i niewierzących.
 2. Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.15. W tym roku rozważamy treści orędzi Matki Bożej z różnych objawień ostatnich stuleci.
 3. Z inicjatywy Domowych Ognisk Miłosierdzia rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację kopii obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Jutro po Mszy wieczornej obraz wezmą mieszkańcy bl.12 na Osiedlu Wolności.
 4. W tym tygodniu będą spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Szk.nr.1 i SAT w poniedziałek /17.10/; Szk. Nr. 2 we środę /19.10/ o godz. 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
 5. Dziś przed kościołem zbiórka na caritas parafialną.
 6. Grupa Charytatywna w naszej parafii informuje, ze w każdy 2 i 4 poniedziałek miesiąca będzie dyżur osób odpowiedzialnych w godz. 16.30 -18.00 w domu katechetycznym na parterze. Można zgłaszać do nich potrzeby pomocy oraz gotowość do pomocy potrzebującym.
 7. „Rozpoczynamy cykl pokazów filmowych dla młodzieży, pt. „Zapraszamy na film”. Cykl organizuje wspólnota oazowa i jest on skierowany do uczniów z gimnazjum i liceum.
  W ramach pokazów będziemy oglądać różne filmy z tzw. przesłaniem oraz dyskutować o nich. Pierwszy pokaz odbędzie się 18.10 (trzeci wtorek) o godzinie o 18:00 w auli Jana Pawła II. Zaprezentujemy film „Życie jest piękne”, nagrodzony w 1997 roku trzema Oscarami. Wstęp jest bezpłatny.” Następne będą w drugi wtorek miesiąca.
 8. Modlitwa z okazji Dnia Dziecka Utraconego będzie dziś po Mszy wieczornej.
 9. Obrzęd obłóczyn kleryków trzeciego roku naszego Seminarium odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11 w naszej parafii. Jest to dla nas wyróżnienie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej pięknej liturgii.
 10. Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie artystyczne. 22 października o godz. 18 w Hali Sportowej Ośrodka Kultury przy ul Łukasińskiego 1/3 wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z koncertem „Jak Orzeł Biały”.  Wstęp wolny.
  1. Msza Św. za wstawiennictwem  św. Ojca Pio  będzie w niedzielę dnia 23 października o godz. 18.00. 2016 r. Po Mszy św. ucałowanie relikwii oraz spotkanie formacyjne w domu katechetycznym.
 11. Możemy już podawać imiona zmarłych na  wypominki. Będziemy je czytać fragmentami na każdej Mszy św., jak dotychczas. Ponadto w 3 niedzielę miesiąca o godz. 18.00 będzie Msza za wszystkich wymienionych w wypominkach. Dwadzieścia minut przed Mszą czytamy wszystkie wypominki. W maju i październiku nie czytamy ze względu na nabożeństwa, które są przed Mszą.
 12. Przedstawicieli grup parafialnych zamawiających Msze Św. w stałych terminach prosimy o wcześniejsze zamawianie na 2017 rok.
 13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Serdecznie prosimy o porządkowanie grobów. Prosimy o przycięcie zbyt rozrośniętych krzewów i drzewek posadzonych w granicach wykupionej kwatery. Krzewy posadzone między kwaterami będziemy w miarę potrzeb przycinać lub usuwać.  W przeddzień Uroczystości – w niedzielę 30.10. – będzie Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczniemy modlitwą różańcową u Sióstr Dominikanek o godz. 16.00 potem przejdziemy w uroczystym orszaku do Gimnazjum na dalszą część balu. Przebieramy się za różnych świętych, niesiemy ich wizerunki, relikwie. Osoby przebrane będą mogły wziąć udział w konkursie i opowiedzieć o świętym, którego przedstawiają.

W przyszłą niedzielę w miejskim Gimnazjum w Zielonce odbędzie się XIV Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci organizowane co roku w rocznicę śmierci inicjatorki Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci – Ani Szałaty. Doroczna uroczystość, której patronują: przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji Warszawsko-Praskiej ks. abp Henryk Hoser oraz rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. prof. Stanisław Dziekoński, rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. Przewidziany jest także wspólny posiłek, koncert, gry, konkursy, zabawy i apel modlitewny przy krzyżu harcerskim w parku miejskim. Zapraszamy wszystkie niepełnosprawne dzieci z naszej parafii. Jeśli ktoś zechce ofiarować nagrody dla naszych niepełnosprawnych gości – może je zostawić w ciągu tygodnia zakrystii.

 1. 30 X 2016 Bal Świętych Uśmiechniętych16.00 – Różaniec w kaplicy Sióstr Dominikanek, ul. Sienkiewicza 49. Następnie przemarsz ulicami Zielonki do Gimnazjum Miejskiego z relikwiami Świętych, lampionami, śpiewem i muzyką.Tam czeka nas wspólna zabawa z tańcem, konkurs „Mój ulubiony Święty” (prezentacja przez dzieci stroju Świętego i opowieści o nim), słodki poczęstunek i inne atrakcje.Prosimy o przebranie się za ulubionego Świętego lub anioła. Można przynieść instrumenty muzyczne (i przyłączyć się do orkiestry), wizerunki Świętych, lampiony oraz coś słodkiego.Zapraszamy dzieci z rodzicami
  oraz młodzież.
 2. Zapowiedzi przedślubne: Artur Łukasz Białecki i Patrycja Jabłońska, oboje z par. tut., Zap. I