Ogłoszenia: 22 Nd zwykła – 28.08 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia

1. W tym tygodniu kończy się okres wakacyjny. Od 1.09 układ Mszy św. w dni powszednie i w niedzielę oraz praca kancelarii jak w czasie przed wakacjami.

2. We czwartek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. o 8.00. W związku z tym nie będzie Mszy o 7.30.

3. Pierwszy piątek – spowiedź podczas Mszy porannych oraz po południu od 17.00. Mszy o 16.30 już nie będzie. O 21 będzie Msza Św. rozpoczynająca nocne czuwanie pierwszosobotnie. Poprzedzi ją czuwanie młodzieży ze św. Janem Pawłem II od godz. 20.00. Modlitwa z Pismem Świętym w godz. 23.00 do 24.00. Odwiedziny chorych jak dotychczas.

4. Pierwsza sobota – po ostatniej Mszy porannej cicha modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i różaniec.

5. Procesja Eucharystyczna za tydzień w niedzielę po Mszy o 10.00

6. Spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” będzie w niedzielę 4 września po Mszy o 10.00

7. Zbiórka ofiar do puszek na caritas parafialną będzie za tydzień.

8. Burmistrz Zielonki i Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na doroczne obchody Dni Zielonki, które odbędą się 10 i 11 września. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych. Radni naszego miasta postanowili zorganizować wsparcie dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Ofiary na ten cel można składać wpłacając na konto wskazane na stronie gminy lub konto parafialne z zaznaczeniem celu oraz do puszki stojącej przy ołtarzu bł. Męczenników Podlaskich.

9. W Licheniu 10 września będzie  uroczyste dziękczynienie za kanonizację O. Stanisława Papczyńskiego, założyciela ks. Marianów. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Lichenia na tę uroczystość. Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii. Natomiast 11 września w naszym diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej będą doroczne uroczystości odpustowe, na które z wielu parafii również z poza naszej diecezji pielgrzymują wierni. Także i z naszej parafii wybieramy się na ten odpust razem z parafią Św. Izydora w Markach. Wyjazd 11.09 o 8.00, zapisy w zakrystii.

  1. Ks. Mieczysław zaprasza na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II w dniach 16-17 września. Szczegóły w zakrystii.
  2. Starostwo Powiatu Wołomińskiego oraz Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Wołominie zapraszają na bezpłatne badania gęstości kości w kierunku osteoporozy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

-Tomasz Marcin Skupiński, kaw. z par. Św. Jerzego w Zielonce i Magdalena Anna Kostiuszko, panna z par. NMP Matki Kościoła w Warszawie. Zap. II

-Krzysztof Seweryn Kolenda, kaw, z par. tut. i Małgorzata Agnieszka Ochocińska, panna z par. Św. Jerzego w Zielonce. Zap. II

Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych kto zaś wiedziałby o przeszkodach proszony jest o informację.