Ogłoszenia: Ur. Trójcy Przenajśw. – 22.05 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia
  1. 1.    W tym tygodniu przeżywamy: We czwartek- Uroczystość Najświętszego Ciała i KrwiChrystusa. Msze Św. jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o 11.30 i 13 bo wtedy będzie procesja, która wyruszy po Mszy o 10.00. Mszy i procesji będzie przewodniczył Ks. Marcin, który w minionym tygodniu przeżywał 25 rocznicę święceń kapłańskich. Otoczmy ks. Marcina serdeczną modlitwą dziękując Bogu za Jego kapłańską posługę.  Ks. proboszczbędzie w tym samym czasie uczestniczył w centralnej procesji, która wyruszy z naszej katedry na Pradze.
  2. 2.  Potrzebne są osoby do stałej współpracy przy pielęgnacji roślin na terenie kościelnym. Prace przy roślinach koordynuje P. Arkadiusz. Kontakt do niego jest w zakrystii. Podobnie potrzebne są osoby do pomocy przy układaniu kwiatów w kościele.
  3. 3.  W związku z procesją Bożego Ciała serdeczna prośba do wszystkich bielanek i dziewcząt, które chcą być bielankami. Dziś po Mszy wieczornej będzie próbadla wszystkich bielanek a po próbie niespodzianka.
  4. 4.  Bracia z Totus Tuus organizują pielgrzymkę na Jasną Górę na ogólnopolskie czuwanie Kościelnej Służby Porządkowej. Wyjazd 27.05 o godz. 13.00 powrót 28.05 ok. 8.30 rano. Jest sporo wolnych miejsc w autokarze. Zapisy w zakrystii.
  5. 5.  Katolickie Stowarzyszenie Sportowe organizuje obóz wypoczynkowo-sportowy dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Tygrysy” nad Jeziorem Bełdany koło Rucianego-Nidy w dniach od 25.06 do 09.07. Zebranie informacyjne będzie dziś o godz. 14. w Auli Św. Jana Pawła II. W zakrystii jest tel. do P. Cecylii, która zajmuje się organizacją obozu.
  6. 6.  W poniedziałek 23 maja przyjedzie do naszej parafii transport kilkunastu ton jabłek. Od godz. 11.00 będzie można je odbierać /w workach po 15 kg/. Będzie również prowadzona ewidencja osób odbierających potrzebna dla ofiarodawców i dystrybutorów jabłek.
  7. 7.  Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Ojców Franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy- męczenników- bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego- zamordowanych w Peru 9.08.1991 r a wyniesionych na ołtarze 5. 12. 2015. Po każdej Mszy będzie możliwość ucałowania ich relikwii I stopnia oraz przed kościołem – możliwość otrzymania relikwii II stopnia, złożenia ofiary na misje franciszkańskie oraz nabycia ciekawych książek i filmów o misjach franciszkańskich.
  8. 8.  Niedawno został otwarty w Zielonce odział Banku Spółdzielczego z Ostrowi Mazowieckiej. Nasza parafia otworzyła w nim rachunek na bardzo korzystnych warunkach. Będzie to podstawowe i główne konto naszej parafii. Karteczki z numerem tego konta są na stolikach z prasą i w zakrystii.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Karol Świder, kaw. z par.tut. i Magdalena Anna Rępalska, panna z par. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Zap.II

– AamGawkowski, kaw. zpar. Najśw. Serca Jezusowego w Małkinii i Pamela Szczepek, panna z par tut. zap. II

– Artur Błażej Pióro, kaw. z par. tut. i Joanna Anna Sobkowiak, panna z par. Św. Jerzego w Zielonce. Zap. II

– Przemysław Pomarański, kaw. i Agata Konstancja Majewska, panna,  oboje z par. tut. Zap. II

– Marcin Andrzej Jankowski, kaw. z par. Bożego Ciała w Warszawie i Aleksandra Małgorzata Ożdak, panna z par. Św. Krzyża w Warszawie. Zap. II

– Krzysztof Stanisław Korcz, kaw. z par. Św. Maksymiliana w Józefowie k/Otwocka i Edyta Justyna Koc, panna z par tut. Zap. II

– Łukasz Andrzejewski, kaw. z naszej parafii i Malwina Judyta Pietrykiewicz, panna z par. M.B. Królowej Świata w Radomiu. Zap. I

Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych kto zaś wiedziałby o przeszkodach proszony jest o informację.