Ogłoszenia: Nd Zesłania Ducha Św. – 15.05 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia

Zesłanie Ducha Świętego /8 Niedziela  Wielkanocna – 15 maja 2016/

 1. 1.     W tym tygodniu przeżywamy: Jutro uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.We czwartek obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana. Za tydzień w niedzielę Trójcy Przenajświętszej będzie rocznica Pierwszej Komunii Św. na Mszach o 10.00 i 13.00.
 2. 2.     Dziś po Mszy o 13.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich.
 3. 3.  Ks. Mieczysław Stefaniuk jest po udanej operacji. Czuje się dobrze, choć jest osłabiony. Bardzo dziękuje za modlitwy i serdecznie pozdrawia całą parafię.
 4. 4.  Potrzebne są osoby do stałej współpracy przy pielęgnacji roślin na terenie kościelnym. Prace przy roślinach koordynuje P. Arkadiusz. Kontakt do niego jest w zakrystii.
 5. 5.  Nabożeństwa majowe  – w dni powszednie po Mszy wieczornej a w niedziele o 17.15
 6. 6.  Dziś przed kościołem są zbierane podpisy pod apelem do parlamentarzystów o uchwalenie prawa chroniącego życie dzieci nienarodzonych od poczęcia oraz ochraniające matkę znajdującą się w trudnej sytuacji.
  1. 7.  Bardzo dziękujemy za wsparcie dal młodzieży z Białorusi. Zebraliśmy już potrzebną kwotę. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza wszystkich chętnych do wolontariatu podczas Dni w Diecezji. Organizatorami wolontariatu w Warszawie podczas Dni w Diecezjach organizowanych w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży są Urząd m.st. Warszawy, Centrum Myśli Jana Pawła II, Archidiecezja Warszawska i Diecezja Warszawsko-Praska.    Wolontariuszem może zostać każda osoba, która do dnia 20 maja 2016 r. ukończy 18 lat oraz wypełni formularz rekrutacyjny. Otwarta rekrutacja wolontariuszy trwa do 17 maja 2016. r. Organizatorzy przeprowadzą rozmowy rekrutacyjne z kandydatami na wolontariuszy. Szczegóły u ks. Jacka.
  2. 8.  Kolejne spotkanie Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary będzie we czwartek o godz. 19.00 w Auli Św. J P II. Naszym gościem będzieKs. Prof. Andrzej Kobyliński z katedry Filozofii UKSW.
  3. 9.  Zbliża się czas procesji Bożego Ciała. Trasa procesji oraz grupy przygotowujące ołtarze nie zmieniają się. Zachowujemy dotychczasową praktykę. 
  4. 10.           Bracia z Totus Tuus organizują pielgrzymkę na Jasną Górę na ogólnopolskie czuwanie Kościelnej Służby Porządkowej. Wyjazd 27.05 o godz. 13.00 powrót 28.05 ok. 8.30 rano. Jest sporo wolnych miejsc w autokarze. Zapisy w zakrystii.
  5. 11.           W poniedziałek 23 maja przyjedzie do naszej parafii transport kilkunastu ton jabłek. Od godz. 11.00 będzie można je odbierać /w workach po 15 kg/. Będzie również prowadzona ewidencja osób odbierających potrzebna dla ofiarodawców i dystrybutorów jabłek.
  6. 12.           Zapraszamy na spotkanie wolontariuszy ŚDM , które odbędzie się we wtorek 17 maja o godz. 19.00 w Domu Św. Józefa.
  7. 13.           Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski zaprasza na „Majówkę w Chrzęsnem. Spotkanie z Historią” 21 i 22 maja. Szczegóły na ulotkach na stolikach z prasą i w tablicy ogłoszeń.
  8. 14.           Sala zabaw dla dzieci w nowym budynku przy Jagiellońskiej 6 jest dostępna również dla dzieci, których nie stać na opłacenie wstępu. Szczegóły w tablicy ogłoszeń.

 Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Janusz Jasek, kaw. i Klaudia Maria Grochowalska, panna, oboje z naszej parafii, Zap. II

– Karol Świder, kaw. z par.tut. i Magdalena Anna Rępalska, panna z par. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Zap. I

– AamGawkowski, kaw. zpar. Najśw. Serca Jezusowego w Małkinii i Pamela Szczepek, panna z par tut. zap. I

– Artur Błażej Pióro, kaw. z par. tut. i Joanna Anna Sobkowiak, panna z par. Św. Jerzego w Zielonce. Zap. I

– Przemysław Pomarański, kaw. i Agata Konstancja Majewska, panna,  oboje z par. tut. Zap. I

– Marcin Andrzej Jankowski, kaw. z par. Bożego Ciała w Warszawie i Aleksandra Małgorzata Ożdak, panna z par. Św. Krzyża w Warszawie. Zap. I

– Krzysztof Stanisław Korcz, kaw. z par. Św. Maksymiliana w Józefowie k/Otwocka i Edyta Justyna Koc, panna z par tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych kto zaś wiedziałby o przeszkodach proszony jest o informację.