Ogłoszenia: Wniebowstąpienie Pańskie – 8.05 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia
 1. 1.  W tym tygodniu przeżywamy: Jutro uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to również dzień imienin Ks. Bpa Stanisława Kędziory, emeryta. W piątek wspominamy Matkę Bożą z Fatimy. O godz. 17.00 będzie uroczysty różaniec przed Najświętszym Sakramentem.  Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku spowiedzi wielkanocnej. W związku z tym zapraszamy na Liturgię Pokutną w piątek 13 maja o godz. 19.30. Poprowadzi ją, Ks. Robert Wielądek, Misjonarz Miłosierdzia.
 2. 2.  Potrzebne są osoby do stałej współpracy przy pielęgnacji roślin na terenie kościelnym. Prace przy roślinach koordynuje P. Arkadiusz. Kontakt do niego jest w zakrystii.
 3. 3.  Nabożeństwa majowe  – w dni powszednie po Mszy wieczornej a w niedziele o 17.15
 4. 4.  Dzisiejsza taca jest przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne. Za tydzień zaś będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży na szczeblu ogólnopolskim.
 5. 5.  Kandydaci do Bierzmowania z gimnazjum mają spotkanie dziś o godz.14.15 w auli Św. Jana Pawła II
 6. 6.  Modlitwa o uzdrowienie w najbliższy czwartek będzie po nabożeństwie Majowym.
 7. 7.  Spotkanie Koła Przyjaciół naszego Seminarium będzie dziś po Mszy o 18 na plebanii.
 8. 8.  Dziś przed kościołem zbiórka na naszą parafialną Caritas. Również są zbierane podpisy pod apelem do parlamentarzystów o uchwalenie prawa chroniącego życie dzieci nienarodzonych od poczęcia oraz ochraniające matkę znajdującą się w trudnej sytuacji.
  1. 9.    Na Światowe Dni Młodzieży ma do nas przyjechać grupa z Białorusi. Niestety z powodów finansowych połowa z nich się wycofała. Ostatnia szansą dla nich jest dofinansowanie z naszej strony. Zapraszamy zatem do zaangażowania. Młodzież z wolontariatu ŚDM będzie przed kościołem zbierać datki na ten cel. Można również swoją ofiarę położyć na tacę w kopercie z napisem: dla młodzieży z Białorusi.              Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza wszystkich chętnych do wolontariatu podczas Dni w Diecezji. Organizatorami wolontariatu w Warszawie podczas Dni w Diecezjach organizowanych w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży są Urząd m.st. Warszawy, Centrum Myśli Jana Pawła II, Archidiecezja Warszawska i Diecezja Warszawsko-Praska.    Wolontariuszem może zostać każda osoba, która do dnia 20 maja 2016 r. ukończy 18 lat oraz wypełni formularz rekrutacyjny. Otwarta rekrutacja wolontariuszy trwa do 17 maja 2016. r. Organizatorzy przeprowadzą rozmowy rekrutacyjne z kandydatami na wolontariuszy. Szczegóły u ks. Jacka.
 9. 10.           Zbliża się czas procesji Bożego Ciała. Trasa procesji oraz grupy przygotowujące ołtarze nie zmieniają się. Zachowujemy dotychczasową praktykę. 
 10. 11.           Bracia z Totus Tuus organizują pielgrzymkę na Jasną Górę na ogólnopolskie czuwanie Kościelnej Służby Porządkowej. Wyjazd 27.05 o godz. 13.00 powrót 28.05 ok. 8.30 rano. Jest sporo wolnych miejsc w autokarze. Zapisy w zakrystii.
 11. 12.           Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski zaprasza na „Majówkę w Chrzęsnem. Spotkanie z Historią” 21 i 22 maja. Szczegóły na ulotkach na stolikach z prasą i w tablicy ogłoszeń.
 12. 13.           Sala zabaw dla dzieci w nowym budynku przy Jagiellońskiej 6 jest dostępna również dla dzieci, których nie stać na opłacenie wstępu. Szczegóły w tablicy ogłoszeń.

 Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Janusz Jasek, kaw. i Klaudia Maria Grochowalska, panna, oboje z naszej parafii, Zap. I

Łukasz Karwize, kaw z naszej par. i Milena Maria Kopeć, panna z par. Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie  Zap. II

Paweł Maciejowski,. z par. Opatrzności Bożej w Wesołej i Ewelina Trześniewska, z naszej parafii, oboje stanu wolnego,  Zap. II

Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych kto zaś wiedziałby o przeszkodach proszony jest o informację.