Ogłoszenia: Nd Miłosierdzia Bożego – 3.04 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia
  1. 1.  Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze św. jak w dzień powszedni oraz dodatkowo o godz. 9.00. Kancelaria przed południem będzie nieczynna. Na Mszy wieczornej będzie obrzęd podjęcia duchowej adopcji. Kto chce to uczynić niech przyniesie ze sobą świecę.
  2. 2.  Domowe Ogniska Miłosierdzia to grupy modlitewne wypraszające miłosierdzie dla świata. Pod chórem można uzyskać informację o duchowości tych ognisk. W naszej parafii jest takie ognisko.
  3. 3.  Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na radio Maryja. Za tydzień przed kościołem będzie zbiórka ofiar dla Ks. Marka Kozłowskiego, który podejmuje trud organizacji nowej parafii i budowy świątyni.
  4. 4.   Dzieci przygotowujące się do Komunii Św. pielgrzymują na Jasną Górę. Są wolne miejsca w autokarze. Pierwsza grupa jedzie w niedziele 10.04 o godz. 14.30 i wraca w poniedziałek ok. 20.00, druga grupa jedzie tydzień później. Bliższe szczegóły i zapisy w zakrystii.
  5. 5.  Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. NabożeństwoGodziny Miłosierdzia będzie o godz. 15.00
  6. 6.  Spotkanie Róż rodziców modlących się za dzieci będzie za tydzień o godz. 15.00 u Sióstr Dominikanek. Msza św. będzie o godz. 15.30.
  7. 7.  Bardzo prosimy o modlitwę w intencji zdrowia Ks. Prałata  Mieczysława. W tym tygodniu czeka go poważna operacja wątroby.  
  8. 8.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

–    Dominik Karol Wolański, kaw. z par. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie i Monika Kulbicka, panna z naszej par. Zap.I ;

Paweł Kryński, kaw. i Adrianna Maria Szybińska, panna,oboje z naszej par. Zap. II

Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych kto zaś wiedziałby o przeszkodach proszony jest o informację.

 

Komunikat Prezydium KEP w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki
Zastępca Przewodniczącego KEP

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny KEP