Ogłoszenia: 2 Nd zwykła – 17.01 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia
  1. Od jutra rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Za tydzień rozpocznie działalność nasza diecezjalna telewizja internetowa Salve Tv. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  3. Chór męski im. Józefa Gromali zaprasza na koncert kolęd dziś o godz. 12.00 do Domu Pomocy Społecznej w Zielonce przy ul. Poniatowskiego.
  4. Kandydaci do bierzmowania ze szkół średnich mają spotkanie dziś po mszy o13.00.
  5. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

18 stycznia, w poniedziałek od godz. 16.00 – ul. Dąbrowskiego – bloki 1,3,5,7

oraz ul. Pogodna;

19 stycznia, we wtorek od godz.16.00 – ul. Żabia, domy i bloki

20 stycznia, środę od godz.16.00 – ul. Lipowa, Rzeczna, Konopnickiej, Dębowa,

domy na ul. Wolności oraz nowe bloki 11 i 11a, oraz Oś. Wolności 2 blok 2;

21 stycznia, we czwartek od godz.16.00 – ul. Oś. Wolności 2 blok 10 i 10a,

od 17.30 Baśniowa blok 4 i Powstańców 23/27;

22 stycznia, w piątek od godz.16.00 – Przemysłowa 4 i 4a

23 stycznia, sobota od godz. 9.00 – ul. Oś. Wolności 2 bloki 11 i 11a, 23 i 23a, 24 i 24a

W następnym tygodniu:

– 25 stycznia, w poniedziałek od 16.00 – ul. Oś. Wolności 2 bloki 12 i 6

– 26 stycznia, we wtorek od 16.00 – ul. Oś. Wolności 2 blok 8

– 27 stycznia, w środę od 16.00 – ul. Oś. Wolności 2 bloki 13, 14, 15

– 28 stycznia, we czwartek od 16.00 – ul. Oś. Wolności 2 bloki  3, 7, 16, 17

– 29 stycznia, w piątek od 16.00 – ul. Oś. Wolności 2 bloki 4, 5, 9, 22

4. Inauguracja Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie miała miejsce w naszej parafii we wtorek 26 stycznia. Zmiana terminu jest spowodowana kalendarzem Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera, który będzie przewodniczył uroczystości. Termin pozostałych spotkań nie zmienia się. Będą to trzecie czwartki miesięcy od lutego do czerwca. W związku z tym zgłoszenia można składać do środy 20.stycznia. Formularze zgłoszeń są w zakrystii. Po Mszy 26 stycznia będzie wykład inauguracyjny „Co to znaczy być człowiekiem wierzącym”, który wygłosi O. Prof. Jacek Salij, Dominikanin.

5.Zapraszamy na kolejny warsztat florystycznyw najbliższy  piątek /22.01 / po Mszy

wieczornej w kościele.

7. W sobotę dn. 23 stycznia 2016 r. będzie odprawiona Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio o godzinie 18.00 a po Mszy św. uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach, oraz spotkanie formacyjne Grupy Modlitwy Ojca Pio w domu katechetycznym.

8.      Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie za tydzień /24.01/ o godz. 14.00 w kościele.

9.  Spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych rodziców modlących się za dzieci będzie dziś/ 17.01/ o godz. 16.00 w domu Św. Józefa.

10.  W przyszłą niedzielę /24.01/w kościele Św. Izydora w Markach będzie na wszystkich Mszach ciekawe spotkanie z grupą ewangelizacyjną „Wyrwani z niewoli” dającą świadectwo mocy Bożego Miłosierdzia w życiu  konkretnych osób wyrwanych z mocy zła. Szczegóły na plakacie.

 

 

 

Nasza Diecezjalna Telewizja Internetowa

Salve TV

 

Niedziela, 24 stycznia 2016 roku będzie dniem oficjalnego rozpoczęcia jej działalności. Nowe programy telewizji dostępne będą na stronie www.salvetv.pl oraz na kanale YouTube.

Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC będzie przewodniczył o godzinie 11.00 Mszy Świętej w intencji Salve TV, w kościele Najczystszego Serca Maryi przy Placu Szembeka.

Misją Salve TV jest prezentowanie wartościowych programów informacyjnych, edukacyjnych i rozrywkowych. Pierwszym programem nadawanym przez Salve TV w październiku 2015 roku była codzienna relacja na żywo z odbywającego się w Watykanie Synodu Biskupów o rodzinie. Materiał ten obejrzało ponad 70. tys. widzów za pośrednictwem Internetu oraz 1,5 mln we współpracujących z Salve TV telewizjach ogólnopolskich.

W nowej ramówce, która rusza 24 stycznia, nie zabraknie dyskusji, na tematy elektryzujące opinię publiczną, programów autorskich i relacji z najważniejszych wydarzeń z życia Diecezji Warszawsko-Praskiej, Kościoła w Polsce i na świecie. Zespół Telewizji Salve stanowią młodzi, kompetentni i wykwalifikowani dziennikarze żywo zaangażowani w życie Kościoła.

Darem Opatrzności Bożej jest fakt, że 24 stycznia, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej, Ojciec Święty ogłasza orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Życzymy, by dzieło telewizji internetowej Salve cieszyło się szczególnym orędownictwem tego świętego Patrona.