Ogłoszenia: 2 Nd po Bożym Narodzeniu – 3.01 AD 2016
Wszystkie Ogłoszenia

1. W tym tygodniu przeżywamy: we środę – Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwaną Świętem Trzech Króli. Msze w tym dniu tak jak w niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła – przygotowanych przez ministrantów -na każdej Mszy.Taca z tego dnia jest przeznaczona na misje. W tym dniu również odwiedzą nasze domy „Kolędnicy Misyjni” – grupy dzieci głoszące Dobrą Nowinę. Rozesłanie Kolędników będzie na zakończenie Mszy o 11.30. Odwiedziny będą w godz. 15.00 -18.00 na następujących ulicach: Kilińskiego, Kołłątaja, Literackiej, Fredry, Krasińskiego, Piastowskiej, Jagiellonskiej, Prusa, Inżynierskiej, Polnej, Ogrodowej, Mazowieckiej, Obrońców Westerplatte, Reja, Bema, Traugutta, Powstańców, Mazurskiej, Warmińskiej, Saperów, Gdyńskiej i Zacisznej. Przyjmijmy ich życzliwie i słodko, można również złożyć ofiarę dla dzieci z misji na Madagaskarze.
2. Najbliższe spotkanie Szkoły Modlitwy będzie we wtorek 5 stycznia o 19.00 w dolnym kościele.
3. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
– 4 stycznia, w poniedziałek od godz. 16.00 – ul. Krasińskiego, Piastowska, Gromali, Jagiellońska, Pogonowskiego, Jagiełłowicza
– 5 stycznia, we wtorek od godz. 16.00 – ul. Prusa, Inżynierska, Kwiatowa, Cicha, Zaułek, od 18.00 Różana, Ogrodowa, Mała
– 7 stycznia, we czwartek od godz. 16.00 – ul. Polna, Mazowiecka, Letnia, Dolna, Graniczna, Przesmyk;
– 8 stycznia, w piątek od godz. 16.00– ul. Wiejska, Wiosenna, Drewnicka, Zachodnia, Westerplatte, Traugutta, Bema, Reja;
– 9 stycznia, w sobotę od godz. 9.00 – Marecka, Nadrzeczna, Górna, Wspólna
W następnym tygodniu:
– 11 stycznia, w poniedziałek – Syreny, Kościuszki, Baśniowa domy, Sowińskiego, Sobieskiego, Chodkiewicza, Powstańców domy
– 12 stycznia, we wtorek – Pustelnicka, Mazurska, Pomorska, Radiowa
– 13 stycznia, w środę – Piłsudskiego, Kujawska, Warmińska
– 15 stycznia, w piątek – Zaciszna, Zagłoby, Kaszubska, Gdyńska, Saperów, Czereśniowa, Letniskowa, Ceglana, Wczasowa, Obrońców Warszawy, Orla, Powstańców 4,
– 16 stycznia, w sobotę od 9.00 – Krótka, Krzywa, Prosta, Szczęśliwa, Wesoła, Podleśna, Młodzieżowa.
4. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.
5. We czwartek 21 stycznia w naszej parafii rozpocznie działalność Warszawsko-Praska Akademia Wiary Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest to cykl 6 wykładów z zakresu teologii. Będą się odbywały w trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.00 w Auli Jana Pawła II. Uroczystość inauguracji będzie podczas Mszy o godz. 18.00 a po Mszy ok. 19.00 będzie w kościele wykład inauguracyjny „Co to znaczy być człowiekiem wierzącym”, który wygłosi O. Prof. Jacek Salij, Dominikanin. Kto chce być oficjalnym słuchaczem akademii winien wcześniej zgłosić swój udział, aby mógł uczestniczyć w uroczystym wręczeniu indeksów w dniu inauguracji. Wykłady są bezpłatne.
6. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja.