Ogłoszenia: 2 Nd Adwentu – 06.12 AD 2015
Wszystkie Ogłoszenia

1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.Msze Św. o godz: 6.30, 7.30, 9.00 i 18.00. Od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem. Podczas mszy wieczornej dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej powierzą się Matce Bożej i otrzymają medaliki szkaplerzne. W tym dniu Papież Franciszek uroczyście zainauguruje Święty Rok Miłosierdzia.
2. W sobotę 12 grudnia o godz. 11 w naszej katedrze odbędzie się uroczyste zawierzenie Miłosierdziu Bożemu naszej diecezji. Będą tam obecne delegacje ze wszystkich parafii z kopiami obrazu Jezusa Miłosiernego. Zgłoszenia do delegacji w zakrystii. Inauguracja Roku Miłosierdzia w naszej diecezji będzie w niedzielę 13 grudnia w poszczególnych Dekanatach. W naszym dekanacie spotykamy się w kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach o godz. 18.00
3. Zapraszamy do udziału w Roratach o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci na poczęstunek – kakao i bułki. Osoby chętne do pomocy w tym dziele proszę o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię – Modlitwę Poranną Kościoła – w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w dolnym kościele.
4. W Adwencie w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Osoby które zamawiały Mszę na tę godzinę proszone są o zgłoszenie się do zakrystii w celu przełożenia tej Mszy na 6.30 bądź na 7.30
5. W tym tygodniu Pan Robert – nasz organista- będzie wraz z małżonką roznosił opłatki wigilijne na osiedluWolności oraz sąsiednich ulicach.. Do opłatków są dołączone życzenia i błogosławieństwo od wszystkich księży służących w parafii. Na stół wigilijny wypada mieć opłatek poświęcony w swoim kościele a nie kupiony w markecie, ponieważ dzielenie się opłatkiem ma głęboką symbolikę religijną i nie jest zwykłym składaniem życzeń. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.
6. Uwaga małżonkowie świętujący 25 lecie i 50 lecie małżeństwa. Możecie wziąć udział w diecezjalnym dziękczynieniu za sakrament małżeństwa w par. Św. Rodziny w Warszawie na Zaciszu przy ul. Rozwadowskiej 9/11 w dniu 27 grudnia o godz. 12.30 pod przewodnictwem Ks. Abpa. Henryka Hosera. Zgłoszenia do zakrystii.
7. W tym tygodniu odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny przy następujących ulicach:
– 7 grudnia, w poniedziałek od godz. 16.00 – ul. Kilińskiego
– 8 grudnia, we wtorek od godz. 16.00 – ul. Mickiewicza i Kraszewskiego
– 9 grudnia, w środę od godz. 16.00 – ul. Sienkiewicza i Piotra Skargi
– 10 grudnia, we czwartek od godz. 16.00 – ul. Fredry, od 17.30 Kosynierów, od ok.19.00 Rencistów;
– 11 grudnia, w piątek od godz. 16.00 – Łukasińskiego, Długosza, Literacka, Niecała, Bajkowskiego i Janikowskiego;
– 12 grudnia, w sobotę od godz. 9.00 – ul. Poniatowskiego, Wąska, Południowa, Wschodnia, Słoneczna, Północna;
W przyszłym tygodniu:
– 14 grudnia, w poniedziałek od godz. 16.00 – ul. Kopernika, Dziennikarska;
– 15 grudnia, we wtorek od godz.16.00 – ul. Kolejowa
– 16 grudnia, w środę od godz.16.00 – ul. Zielone Łąki i Korczaka oraz domy na ul. Długiej oraz bloki nr 3 i 5
– 17 grudnia, we czwartek od godz.16.00 – ul. Długa 18 bloki 1,2,3,4,5, i od ok. 17.30 – bl. 6,7,8;
– 18 grudnia, w piątek od godz.16.00 – domy na ul. Dąbrowskiego oraz ul. Długa 18
bloki 9,10,11,12 i od ok.18.30 bl.13 i 14
– 19 grudnia, w sobotę od godz. 9.00 – ul. Słowackiego, Mostowa, Turowska, Ossowska
8. Na Światowe dni Młodzieży mamy przyjąć ok.200 gości z zagranicy. Dotychczas zgłoszono miejsca dla 70 osób. Czasu jest coraz mniej. Bardzo prosimy o zgłaszanie gotowości przyjęcia młodych. Deklaracje są w zakrystii. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zgłoszenia do Ks. Jacka.
9. Spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej TotusTuus dziś o godz. 11.30 w Domu Katechetycznym.
10. Planujemy wigilię dla osób samotnych w niedzielę 20.12 po Mszy wieczornej. Chętnych do udziału w tej wigilii prosimy o zgłoszenie do zakrystii.
11. Zapraszamy na koncert świąteczny w wykonaniu zespołu Zielony Septet w Miejskim Gimnazjum 13 grudnia o godz. 16.30