Ogłoszenia: 1 Nd Adwentu – 29.11 AD 2015
Wszystkie Ogłoszenia

1. Zapraszamy do udziału w Roratach o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci na poczęstunek – kakao i bułki. Osoby chętne do pomocy w tym dziele proszę o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na Jutrznię – Modlitwę Poranną Kościoła – w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w dolnym kościele.
2. W Adwencie w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Osoby które zamawiały Mszę na tę godzinę proszone są o zgłoszenie się do zakrystii w celu przełożenia tej Mszy na 6.30 bądź na 7.30
3. Pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza o błog. dla kapłanów, dla przygotowujących się do kapłaństwa oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
4. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30 oraz od 15.30. Odwiedziny chorych jak dotychczas. O 21.00 Msza Święta rozpoczynająca nocne czuwanie. Od 23 do 24 cicha modlitwa z rozważaniem Pisma Świętego. Plan całego czuwania jest w gablocie. Zapraszamy do udziału.
5. Pierwsza sobota. Po Mszy o 7.30 cicha modlitwa i różaniec.
6. W tym tygodniu Pan Robert – nasz organista- będzie wraz z małżonką roznosił opłatki wigilijne na osiedlach: Baśniowa, Nauczycielska, Młodzieżowa, Przemysłowa i początek Wolności. Do opłatków będą dołączone życzenia i błogosławieństwo od wszystkich księży służących w parafii. Na stół wigilijny wypada mieć opłatek poświęcony w swoim kościele a nie kupiony w markecie, ponieważ dzielenie się opłatkiem ma głęboką symbolikę religijną i nie jest zwykłym składaniem życzeń. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.
7. Uwaga małżonkowie świętujący 25 lecie i 50 lecie małżeństwa. Możecie wziąć udział w diecezjalnym dziękczynieniu za sakrament małżeństwa w par. Św. Rodziny w Warszawie na Zaciszu przy ul. Rozwadowskiej 9/11 w dniu 27 grudnia o godz. 12.30 pod przewodnictwem Ks. Abpa. Henryka Hosera. Zgłoszenia do zakrystii.
8. W związku za zbliżającą się Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy wszystkie matki oczekujące narodzin potomstwa na specjalne błogosławieństwo w niedzielę 6.12 na zakończenie Mszy o godz.
9. W tym roku w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną zwyczajowo „Kolędą”, rozpoczniemy w poniedziałek 30 listopada. W związku z prośbami wielu parafian co roku będziemy zmieniać kolejność ulic. W tym roku będzie następujący porządek:
– 30 listopada, w poniedziałek od godz. 16.00 – ul. Wyszyńskiego, Szkolna,
Żwirki i Wigury, Kochanowskiego;
– 1 grudnia, we wtorek od godz. 16.00 – ul. Chopina i Staszica;
– 2 grudnia, w środę od godz. 16.00 – ul. Kołłątaja i Skorupki;
– 3 grudnia, we czwartek od godz. 16.00 – Zapolskiej, Leśna, Tuwima,
od 17.00 Moniuszki, i od 18.00 Asnyka.
W I piątek i w I sobotę nie chodzimy ze względu na spowiedź i odwiedziny chorych.
W przyszłym tygodniu odwiedzimy:
10. Dziś gościmy w naszej parafii Siostrę Karmelitankę.
11. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję „Wirtualna choinka”. W tym roku chcemy rozdać potrzebującym 100 ton węgla i 1100 prezentów. Szczegóły w gablocie.
12. W najbliższy wtorek – 1 grudnia planowane jest zamknięcie przejazdu w ulicy Kolejowej w Zielonce na czas budowy tunelu drogowego. W związku z tym udostępniony zostanie przejazd tymczasowy pomiędzy ulicami ks. Abramskiego i Słowackiego. Przejazd będzie udostępniony dla pieszych całodobowo, natomiast dla ruchu lokalnego aut, otwarty będzie tylko w godzinach 6.00-9.00 i 16.00-19.00 ze względu na konieczność prowadzenia prac budowlanych na stacji. Szczegóły na plakatach i na stronie www.zielonka.pl