Ogłoszenia: 32 Nd zwykła – 8.11 AD 2015
Wszystkie Ogłoszenia

1. Serdecznie dziękujemy organizatorom Balu Wszystkich Świętych: Siostrom Dominikankom, Wspólnotom Drogi Neokatechumenalnej, Kościoła Domowego, Ruchu Światło-Życie, Harcerzom. Podziękowanie kierujemy również do Urzędu Miasta Zielonki oraz Policji.
2. We środę Święto Niepodległości. Msze Św. w tym dniu o godz. 7; 8.45; 10 i 18. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Marcin Hołuj. Msza w Jego intencji będzie o godz. 8.45. Serdecznie zapraszamy. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
3. Można jeszcze zgłaszać imiona zmarłych na Wypominki. Modlitwa za zmarłych będzie trwała cały rok. Na każdej Mszy w modlitwie powszechnej będziemy wymieniać kilka imion. Całość wypominek będzie podzielona na małe segmenty odpowiednio ponumerowane. Można będzie sobie sprawdzić w jakim segmencie są imiona moich zmarłych i kiedy będą wspominani. Nie będzie już wypominków w niedziele przed Mszą Św. Natomiast Msza za zmarłych w trzecią niedzielę miesiąca o 18.00 pozostanie bez zmian.
4. Dziś zespół charytatywny zbiera do puszek ofiary na pomoc dla najuboższych w naszej parafii oraz pomoc Kościołowi w Syrii.Do końca miesiąca listopada będziemy prowadzić zbiórkę żywności dla najuboższych w naszej parafii. Żywność zdatną do przechowania można przynosić do koszy umieszczonych przy bocznym ołtarzu po prawej stronie kościoła lub do kancelarii bądź na plebanię. Od początku grudnia rozpoczniemy wydawanie paczek potrzebującym. Całość akcji koordynuje grupa charytatywna z Siostrą Różą na czele.
5. Od jutra Pan Robert – nasz organista- będzie wraz z małżonką roznosił opłatki wigilijne w domach przy ul. Jagiellońskiej i sąsiednich.Do opłatków będą dołączone życzenia i błogosławieństwo od wszystkich księży służących w parafii. Na stół wigilijny wypada mieć opłatek poświęcony w swoim kościele a nie kupiony w markecie, ponieważ dzielenie się opłatkiem ma głęboką symbolikę religijną i nie jest zwykłym składaniem życzeń. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.
6. Taca za tydzień będzie przeznaczona na ogólnopolski fundusz Światowych Dni Młodzieży.
7. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok do końca kwietnia. Od 1 grudnia intencje do końca maja i tak dalej. Mamy nadzieję, że ta zmiana ułatwi większej liczbie osób zamawianie intencji w dogodnym dla siebie terminie. Osoby, które zamawiały intencje na przyszły rok znacznie wcześniej proszone są o zweryfikowanie zamówionej intencji.
8. Spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej TotusTuus dziś po Mszy o 10.00
9. Kandydaci do Bierzmowania z gimnazjum mają spotkanie dziś o godz. 14.15 w auli Św. Jana Pawła II
10. Spotkanie z prof. Janem Żarynem na temat odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. będzie dziś o godz. 19.00 w auli Św. Jana Pawła II.
11. Spotkanie dla dorosłych kandydatów do Bierzmowania będzie dziś o godz. 19.00 w Domu Św. Józefa.
12. Porady z zakresu Prawa Kanonicznego odnośnie spraw o stwierdzenie nieważności małżeństwa są w każdy piątek w godz. 18.30 do 19.30 w Domu Św. Józefa.
13. Kto chce zrobić ładny wieniec Adwentowy do swego domu może zgłosić się na warsztat florystyczny w sobotę 21.11 o godz. 15 w auli św. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii.
14. Zapraszamy na ciekawe koncerty. Dziś w Gimnazjum o 16 dla dzieci – piosenki z ulubionych bajek, a w niedzielę za tydzień w kościele o godz. 19.00 wieczór uwielbienia w wykonaniu chóru dziecięco-młodzieżowego i młodzieżowej orkiestry kameralnej z całego Powiatu Wołomińskiego.