Ogłoszenia: Ur. Wszystkich Świętych – 1.11 AD 2015
Wszystkie Ogłoszenia

1.    Dziś po Mszy o godz. 10.00 wyruszy procesja na cmentarz i tam będzie Msza o godz. 11.30, procesja za zmarłych z wypominkami oraz poświęcenie nowych grobów a potem o godz. 13.30 będzie Msza sprawowana przez kapłanów z par. Św. Jerzego z Zielonki Bankowej. Mszy wieczornej w kościele w dniu dzisiejszym nie będzie. W poniedziałek 2.11. wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte jak w dzień powszedni oraz dodatkowo będzie Msza o godz. 9.00 połączona z procesją za zmarłych i wypominkami oraz o 21.00 z racji drugiego dnia miesiąca, poprzedzona czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem prowadzonym przez młodzież.
2.    Można już zgłaszać imiona zmarłych na Wypominki. Modlitwa za zmarłych będzie trwała cały rok. Na każdej Mszy w modlitwie powszechnej będziemy wymieniać kilka imion. Całość wypominek będzie podzielona na  małe segmenty odpowiednio ponumerowane. Można będzie sobie sprawdzić w jakim segmencie są imiona moich zmarłych i kiedy będą wspominani. Nie będzie już wypominków w niedziele przed Mszą Św. Natomiast Msza za zmarłych w trzecią niedzielę miesiąca o 18.00 pozostanie bez zmian.
3.    Dziś zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja.
4.    Kancelaria w dniu jutrzejszym /2 listopada/ będzie nieczynna.
5.    Od jutra można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok do końca kwietnia. Od 1 grudnia intencje do końca maja i tak dalej. Mamy nadzieję, że ta zmiana ułatwi większej liczbie osób zamawianie intencji w dogodnym dla siebie terminie.
6.    W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o 18.00 modlimy się za kapłanów, przygotowujących się do kapłaństwa oraz o nowe powołania. Spowiedź w pierwszy piątek od 6.30 oraz po południu od 15.30 Msza dla dzieci w pierwszy piątek o godz. 16.30 Ponieważ niewielka liczba dzieci uczestniczy w tej Mszy Św. rozważamy wycofanie się z niej. Tymczasem serdecznie zachęcamy dzieci zwłaszcza z kl.4 i starsze do korzystania z tej możliwości stworzonej specjalnie dla nich. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i sobotę jak dotychczas. Czuwanie nocne z piątku na sobotę rozpocznie się w piątek Mszą o 21.00 i będzie ubogacone godziną cichej modlitwy z Pismem Świętym oraz zaplanowanym czasem cichej modlitwy indywidualnej. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach. Zgodnie z życzeniem matki Bożej z Fatimy w pierwszą sobotę po Mszy o 7.30 będzie modlitwa różańcowa połączona z rozmyślaniem.
7.    Kandydaci do Bierzmowania z gimnazjum maja spotkanie w niedzielę 8.11 o godz. 14.15 w auli Św. Jana Pawła II
8.    Spotkanie z prof. Janem Żarynem na temat odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. będzie w niedzielę 8.11.o godz. 19.00 w auli Św. Jana Pawła II.
9.    Spotkanie dla dorosłych kandydatów do Bierzmowania będzie w niedzielę 8. 11.2015 o godz. 19.00 w Domu Św. Józefa.
10.    Do końca miesiąca listopada będziemy prowadzić zbiórkę żywności dla najuboższych w naszej parafii. Żywność zdatną do przechowania można przynosić do koszy umieszczonych przy bocznym ołtarzu po prawej stronie kościoła lub do kancelarii bądź na plebanię. Od początku grudnia rozpoczniemy wydawanie paczek potrzebującym. Całość akcji koordynuje grupa charytatywna z Siostrą Różą na czele.
11.    Planujemy w naszej parafii przeprowadzić Szkołę Modlitwy. Poprowadzi ją grupa Stowarzyszenia Apostolskiego „Fiat”. Spotkania będą we wtorki o godz.19.00 w dolnym kościele począwszy od 10 października. Za tydzień osoby z tej grupy będą zapraszały na szkołę i dawały swoje świadectwo.
12. Spotkanie KSP 8 listopada o godz. 11.15 w Auli św. JPII