Ogłoszenia: 27 Nd zwykła – 4.10 AD 2015
Wszystkie Ogłoszenia

1. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Miłosierdzia; we środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
a w piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
2. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego odmawiając w kościele, w rodzinie lub innej wspólnocie pięć tajemnic różańca z rozmyślaniem i zapowiadaniem tajemnic. Różaniec odmawiamy w kościele codziennie o 17.15
3. Na ścianach naszej świątyni wewnątrz i na zewnątrz są widoczne liczne pęknięcia. Potrzeba bardzo rzetelnie ocenić stan fundamentów i murów naszej świątyni. Zapraszam osoby mogące coś pomóc lub doradzić w tej sprawie na spotkanie w poniedziałek 12.10 2015 o godz. 19.00 na plebanii.
4. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli diecezjalnej wspólnoty rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci. Po Mszy o 13 będzie spotkanie wszystkich rodziców modlących się za swoje dzieci. Choć grupa rodziców spotykająca się u Sióstr Dominikanek ma spotkanie za tydzień o godz. 15.00 to mam nadzieję , że na spotkaniu w kościele będą przedstawiciele tej grupy.
5. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które będą w przyszłym roku w Krakowie, będziemy gościć w naszej parafii 300 pielgrzymów z różnych krajów. Rodziny, które są gotowe przyjąć do siebie pielgrzymów prosimy o wypełnienie deklaracji i oddanie jej do kancelarii lub zakrystii. Deklaracje są na stolikach w kościele.
6. Dla młodzieży z naszej parafii organizujemy wyjazd na ŚDM do Krakowa w dniach 29 lipca do 1 sierpnia. Zapisy u ks. Jacka osobiście lub mailem. Adres jest w gablotach.
7. Kandydaci do Bierzmowania z gimnazjum /pierwszy rok przygotowań/ mają spotkanie w niedzielę 11.10 o godz. 14.00 w Auli Św. Jana Pawła II
8. Zapraszamy na spotkanie z uczestnikami Powstania Warszawskiego, śpiew pieśni powstańczych i recytację poezji w wykonaniu młodzieży, do Sali Widowiskowej przy Miejskim Gimnazjum dziś o godz. 17.30
9. Biblioteka Parafialna zaprasza we czwartki od 16.00 do 17.00 oraz w niedziele od 11.00 do 13.00 . Osoby chętne do służby w bibliotece zapraszamy do współpracy.
10. Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w niedzielę 11 października o godz. 12.30 do auli Św. JP II
11. Jest możliwość wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach i uczestnictwa w Wieczerniku Królowej Pokoju. Szczegóły na plakacie w gablocie i w zakrystii.
12. W niedzielę, 11 października br., o godz. 19.00, w sali widowiskowej miejskiego gimnazjum przy ul. Łukasińskiego 1/3, odbędzie się spotkanie z prof. Janem Żarynem, Magdaleną Mertą oraz Mariuszem Błaszczakiem, a w środę, 14 października, o godz. 19.00, również w budynku gimnazjum – spotkanie z red. Dorota Kanią, dziennikarką Gazety Polskiej i Anitą Czerwińską – przewodniczącą warszawskiego Klubu Gazety Polskiej.
13. Zapraszamy na wykład Dr. Kasprzak na temat „ O poprawności politycznej” w niedzielę 18.10 do Auli Św. Jana Pawła II na godz. 19.00
14. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja.