16.08.2015r. – 20 niedziela zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

1.    Dziś zbiórka na Seminarium i stypendia kleryckie.
2.    Dziś o 12.30 Katecheza dla rodziców i chrzestnych.
3.    Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach. Polecajmy Bogu tegoroczne plony.
4.    Jutro wspomnienie św. Jacka, Kapłana, który w czasach św. Dominika założył w Krakowie pierwszy  klasztor dominikański.
5.    W czwartek św. Bernarda z Clairvaux, który słowem i pismem wywarł wielki wpływ na pogłębienie życia religijnego w Europie. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
6.    W piątek wspomnienie św. Piusa X. Znamy jego zawołanie: „Dajcie mi światłe matki a ja odnowię cały świat”.
7.    W sobotę wspomnienie NMP Królowej.
8.    Za tydzień Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W najbliższą niedzielę 23 sierpnia przybędzie do nas Ks. Abp. H. Hoser. O godz. 11.30 będzie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej wraz z Ks. Mieczysławem Stefaniukiem – proboszczem i ks. Andrzejem Kopczyńskim – dziekanem w obecności Księży dekanatu zielonkowskiego. Będziemy dziękować Panu Bogu za 29 lat kierowania parafią M.B. Częstochowskiej w Zielonce oraz za 18 lat pełnienia funkcji dziekana od chwili powstania dekanatu zielonkowskiego pełnionej przez ks. Prałata Mieczysława Stefaniuka.
9.    Powitanie nowego proboszcza ks. Kanonika Kazimierza Sety 26 sierpnia o godz. 18.00.
10.    Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło