Ogłoszenia: Wniebowstąpienie Pańskie – 17.05 AD 2015
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś dzień Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z naszej parafii: o 10.00 ze SP nr 1 i o 13.00 ze Szkoły Aktywności Twórczej.
Po Mszy o 13.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich.
O 17.15 nabożeństwo majowe.
Dziś zbiórka na stypendia kleryckie oraz na Seminarium.
2. Zapraszamy na Msze Święte i nabożeństwa majowe w Białym Tygodniu. Trwa Nowenna do Ducha Św. po Mszy o 7.00 i 18.00.
3. Zapraszamy małżeństwa na spotkanie informacyjne nowopowstającego kręgu Kościoła Domowego w poniedziałek o 19.30 w Domu św. Józefa.
4. Za tydzień druga tura wyborów na Prezydenta Polski. Dlaczego tylko 50% społeczeństwa uczestniczy w wyborach? Czy możemy już nie pamiętać słów św. Jana Pawła II wygłoszonych w 1991 r.: I oto wszyscy czujemy, po długim okresie podmiotowości ograniczonej poprzez system totalitarny, że ta suwerenna podmiotowość jest nie tylko osiągnięciem, ale jest także nowym wyzwaniem. Wyzwaniem do określenia siebie, do urzeczywistniania siebie, do bycia sobą. Jako człowiek – osoba, i jako naród – wspólnota.
5. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
6. W czwartek o 19.00 w Domu św. Józefa spotkanie formacyjne grupy „17 plus”.
7. W piątek o 19.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci klas III ze SP nr 2 i ich rodziców. Pierwsza Komunia Święta dla tych dzieci w niedzielę o 10.00 i 11.30.
8. W sobotę dnia 23 maja będzie odprawiona Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio o godz. 7.30. Po Mszy św. uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach oraz spotkanie formacyjne Grupy Modlitwy Ojca Pio w domu katechetycznym.
9. W sobotę o 18.00 JE Ks. Bp Kazimierz Romaniuk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży ze szkół średnich.
10. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
11. Biblioteka parafialna zaprasza dziś oraz w następną niedzielę na kiermasz książki, w godz. 10.00 – 14.00. Oferowane książki – za złotówkę lub gratis – pochodzą z darów, za które dziękujemy ofiarodawcom. Wzbogacił się księgozbiór biblioteki w dziale dla najmłodszych czytelników, których serdecznie zapraszamy do wypożyczalni.
12. Rodzinom, które przeżywają dziś uroczystość Pierwszej Komunii Św. przesyłamy serdeczne pozdrowienia i błogosławieństwo. Dołóżmy starań, aby z tej uroczystości wyeliminować wszystko, co jest jej niegodne. Nie może to być dzień picia alkoholu, wystawnych przyjęć i bogatych prezentów. Miejmy odwagę przeciwstawić się złym zwyczajom.
13. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.