22.03.2015r. – 5 niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

1.    Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Chrystus mówi: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” i ostrzega „Cóż pomoże człowiekowi choćby cały świat zyskał a na duszy swojej szkodę poniósł”.
Nauki głosi Ojciec Duchowny Seminarium Ks. Grzegorz Zagórowski.
Nauki dla dorosłych w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 7.00, 18.00, 20.00
Dla dzieci z klas IV, V, VI – o 8.30
z klas 0-III – o 13.00
dla młodzieży z gimnazjum – o 10.00
dla młodzieży z Zespołu Szkół Średnich  o 11.30
okazja do spowiedzi we wtorek i środę

Dziś w OKiS o 15.30 przedstawienie o Męce Pańskiej i Zmartwychwstaniu – „Pasja”. Wystąpią aktorzy z Gliwic. Zapraszamy. Ostatnie bilety w zakrystii.

Dziś o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

O 14.00 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych.

3.    W poniedziałek Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio o 18.00, po Mszy św. uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach.

4.    W środę zakończenie rekolekcji. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przyrzeczenia złożymy 25 marca podczas Mszy św. o 18.00

5.    W czwartek św. Dobrego Łotra (Dyzmy). Dzień modlitw za Więźniów. Okazja do przypomnienia uczynków miłosiernych co do duszy i co do ciała.

6.    Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Diecezjalny Dzień Młodzieży. Młodzież i kandydaci do bierzmowania spotykają się z Biskupem w Katedrze św. Floriana i Michała Archanioła w sobotę o 10.00

7.    Prosimy o odnowienie i przystrojenie krzyży znajdujących się przy drogach oraz w naszych domach

8.    Za tydzień przesunięcie czasu na letni – o 1 godzinę do przodu (śpimy krócej )

9.    Młoda rodzina z dwojgiem dzieci chętnie wynajmie mieszkanie. (informacje u ks. Proboszcza)

10.    Przed kościołem można zakupić ozdoby wielkanocne. Zebrane pieniądze zasilą fundusz świetlicy integracyjnej w Zielonce na ul. Okrzei

11.    Młodzież oazowa i Związek Harcerstwa Polskiego w Zielonce sprzedaje własnoręcznie wykonane palmy. Pieniądze będą przeznaczone na rekolekcje oazowe i letni obóz harcerski.

12.    Parafia św. Jerzego zaprasza na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej pt. „Męka oczami św. Piotra” do Ołtarzewa na godz. 16.00 w sobotę 28 marca. Koszt 15 zł. Wyjazd o 14.15 z parkingu przy naszym kościele.

13.    Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło oraz nowy numer „Ecclesia”