Krucjata Wyzwolenia Człowieka
Wszystkie Ogłoszenia

Pierwszy tydzień Wielkiego Postu był Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, która przychodzi łatwiej w tym pokutnym okresie. Dzisiaj zapraszamy do podjęcia zobowiązania abstynenckiego w ramach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II, w którym prosił abyśmy przeciwstawiali się: wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła.

Obejmuje POST i MODLITWĘ. Modlitwę do Matki Bożej i Post od alkoholu. Jest to osobisty dar Członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, podjęty dobrowolnie z pobudek miłości i odpowiedzialności za dobro drugiego człowieka. Abstynencja i modlitwa są podejmowane w intencji osób zniewolonych różnymi nałogami.

Osoby, chcące dowiedzieć się więcej o dziele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz przekonać się, jak to jest żyć jako abstynent, zapraszamy na spotkanie w sobotę 14 marca po Mszy Świętej wieczornej o godz.19.00 w parafii św. Jerzego w Zielonce Bankowej.   Podczas spotkania będzie możliwość włączyć się w to dzieło.

Pragąnących się włączyć w dzieło Krucjaty zachęcamy do wzięcia deklaracji.  Leżą na stoliku z tyłu kościoła. Kto ma pragnienie może wziąć. Wypełnione deklaracje prosimy przynieść na spotkanie 14 marca.