Ogłoszenia: 6 Nd zwykła – 15.02.2015
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś rozpoczyna się 48 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Będzie przebiegał pod hasłem „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”. Głównym motywem Tygodnia trzeźwości, który rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału, jest wynagrodzenie za grzechy popełnione w czasie zabaw karnawałowych, przebłaganie za pijaństwo i inne nałogi, a także wypraszanie łaski nawrócenia dla grzeszników. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych i tych, którzy sprzedają alkohol nieletnim.
Zachęcamy do włączenia się dzieci i młodzieży do różnych wspólnot formacyjnych, w tym do Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej.
Tym, którzy mają problemy proponujemy stworzenie grupy anonimowych alkoholików przy parafii.
Postanowienie okresowej abstynencji wpisujemy do Księgi trzeźwości, która znajduje się przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
Komisja rozwiązywania problemów alkoholowych w Zielonce znajduje się w Domu Pomocy Społecznej.
Dziś gościmy ks. proboszcza Jerzego Daneckiego i ofiarami na tacę wspieramy budowę kościoła w Wólce Mińskiej. Pod chórem zbiórka na seminarium i stypendia dla kleryków.
2. Jutro rozpoczynamy nowy cykl katechez przedmałżeńskich, w każdy poniedziałek o godz. 20.00 w Domu św. Józefa.
3. Zapraszamy na projekcję filmu „Mary’s Land” Ziemia Maryi, która odbędzie się dziś o godz. 19.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Bilet wstępu – 10 zł.
4. Również dziś o godz. 19.00, w Auli Jana Pawla II, red. Wojciech Reszczyński z Naszego Dziennika, wygłosi wykład nt.: „Walka cywilizacji – zagrożenie islamem”.
5. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o 6.30, 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu.
6. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30, 18.30 i 19.30. Zapraszamy.
7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
8. Za tydzień przed kościołem zbiórka na budowę kościoła w Jampolu k. Winnicy na Ukrainie. Kazania wygłosi ks. Władysław Chałupiak.
9. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki o godzinie 19:30.
10. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.