Ogłoszenia: II Nd Adwentu – 7.12.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś po Mszy o 10.00 adoracja Najśw. Sakramentu i procesja. Taca na Seminarium. Przed kościołem zbiórka na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
2. Dziś i w kolejną niedzielę harcerze z Hufca ZHP Zielonka po Mszy Świętej sprzedają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Dochód będzie wykorzystany na zakup prezentów dla dzieci z najbiedniejszych rodzin w naszym mieście.
3. Rekolekcje adwentowe będą od IV Niedzieli Adwentu – 21, 22 i 23 grudnia.
4. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o 6.30, 7.30, 9.00, 16.30, 18.00 i o 20.00 Msza łacińska. Godzina Łaski od 12.00 do 13.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu w kościele i kaplicach. „Dzięki modlitwie o tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą liczne i wielkie nawrócenia” – mówiła Matka Boża w objawieniach 8.XII.1947 r. we Włoszech.
5. Dziś strażacy rozprowadzają kalendarz i zbierają fundusze na sprzęt strażacki. Fundacja „Chleb życia” zaprasza do kupowania własnych wyrobów.
6. W kiosku można nabywać świece wigilijne, karty świąteczne i prezenty pod choinkę.
7. Korzystając z zaproszenia na sztukę w wykonaniu kleryków naszego Seminarium pt. „Miecz obosieczny” zamawiamy autokar. Aby zapewnić sobie miejsce w autokarze należy złożyć opłatę: dzieci i młodzież 10 zł, dorośli 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Wyjazd 21 grudnia o 14.00. W programie zwiedzanie Seminarium. Za tydzień o 14.00 sztuka dla Towarzystwa Przyjaciół Seminarium.
8. W związku z plagą afiszy, druków i starych czasopism umieszczanych w kościele informujemy, że kościół to nie składnica makulatury. Będziemy zmuszeni eliminować plakaty umieszczane bez wiedzy proboszcza (nie dotyczy informacji o pogrzebach).
9. Biblioteka parafialna zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Litania Narodu Polskiego – piątek 12 grudnia po Mszy św. wieczornej. Tematem będzie: Święty Brunon – apostoł ziem polskich.
10. W sobotę Dni modlitw za ofiary stanu wojennego. Niech to będzie dzień refleksji nad mądrym zagospodarowaniem wolności, którą przez kłótnie i nienawiść możemy utracić.
11. Zapraszamy na Jutrznie o 5.20 i Roraty o 6.15.
12. W nadchodzącym tygodniu organista razem z żoną, będą roznosili opłatki na osiedlach Przemysłowa i Wolności oraz przyległych ulicach.
13. W trakcie trwania kolędy x. Marcin nie spowiada w poniedziałki i czwartki po południu.
14. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec.

Plan kolędy:

9.12 wtorek – ul. Marecka;
10.12 środa – ul. Dziennikarska, Mostowa, Słowackiego, Łukasińskiego, Długosza, Kosynierów, Kraszewskiego,Fredry;
11.12 czwartek – ul. Moniuszki, Leśna, Tuwima;
12.12 piątek – ul. Staszica, Chopina,Kopernika;
13.12 sobota od 9.00 – ul. Ossowska, Zielone Łąki, Korczaka, Turowska;
15.12 poniedziałek – ul Kolejowa, Asnyka, Piotra Skargi;
16.12 wtorek – ul. Mickiewicza,Zapolskiej;