Ogłoszenia: 33 Nd zwykła – 16.11.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś gościmy o. michalitę, który przygotowuje nas do nawiedzenia naszej parafii przez figurę św. Michała Archanioła. Figura przybędzie do nas jutro o godz. 17.15. Zakończenie nawiedzenia w środę Mszą Św. o 18.00. Szczegółowy plan w gablotach i na stronie internetowej parafii.
2. Pod chórem zbiórka na seminarium i stypendia dla kleryków.
O 12.30 konferencja dla rodziców i chrzestnych w Domu św. Józefa.
Po Mszy o 13.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich.
3. We wtorek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, która jest patronką Ruchu Czystych Serc i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
4. Dziś światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli na drogach lub zostali poszkodowani oraz za ich bliskich przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.
5. W piątek dnia 21.XI o 18.00 będzie odprawiona Msza Św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio.
6. W sobotę 22.XI wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Okazja do wdzięczności organistom, dyrygentom i chórzystom.
7. W środę 19. XI przypada 3 rocznica święceń biskupich ks. bpa Marka Solarczyka i 6 rocznica śmierci ks. Sławomira Wielgolewskiego, wikariusza par. św. Jerzego. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
8. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej.
O godz. 19.00 w Auli JPII wykład p. Filipa Frąckowiaka „Wojna rosyjsko-ukraińska i zagrożenia tego konfliktu dla Polski”.
9. Za dwa tygodnie 30.XI o 19.00 prelekcję na temat „Nieznane fakty z życia i śmierci bł. Jerzego Popiełuszki” wygłosi p. Wojciech Sumiński.
10. Po Uroczystości Chrystusa Króla rozpoczynamy wizyty duszpasterskie wg porządku ustalonego w ciągu ostatnich lat.
11. Pożar zniszczył nowy dom państwa Joanny i Eugeniusza Pytlów z ul. Wiejskiej. Jako wspólnota parafialna chcemy pomóc w odbudowie domu. Za tydzień przed kościołem zbiórkę przeprowadzą dzieci z Koła Żywego Różańca pod kierunkiem s. Danuty Ryż ze SP nr 2, do której uczęszcza córka państwa Pytlów.
12. Za tydzień po Mszy o 13.00 spotkanie rodziców i dzieci klas II nt. zagrożeń duchowych.
13. W nadchodzącym tygodniu organista z żoną będą kontynuowali roznoszenie opłatków na osiedlu Baśniowa, Żabia, Nauczycielska i przyległych ulicach. Zebrane ofiary w większej części przeznaczone są na ogrzewanie Kościoła.
14. Ks. Proboszcz zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 29 listopada (ostatnia sobota). W programie zwiedzanie sanktuarium w Skępem, Torunia, udział w koncercie zespołu Śląsk i Mszy dziękczynnej za TV Trwam i Radio Maryja. Zapisy w zakrystii.
15. Na pierwszym spotkaniu osób samotnych wysłuchaliśmy wykładu p. Radosława Sosnowskiego na temat leczenia bólów kręgosłupa. Omawialiśmy propozycje następnych spotkań i wspólnie przygotowaliśmy posiłek. Zapraszamy na spotkanie 21.XI o 10.00. Zgłoszenia u ks. Proboszcza (Tel. 781 00 77). Spotkania prowadzi p. mgr Bożena Kursa.
16. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec.