Ogłoszenia: 9.11.2014 – Poświęcenie Bazyliki Laterańskiej
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś w drugą niedzielę listopada przypada Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W ten sposób „Pomoc Kościołowi w potrzebie” chce uwrażliwić Polaków na problem wolności religijnej jako jednego z podstawowych praw człowieka. Przed kościołem zbiórka na ten cel.
O 11.00 zebranie Kół Różańcowych.
Po Mszy o 13.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z gimnazjum.
2. Dziś kazania głosi ks. Jerzy Danecki. Taca na budowę kościoła w Wólce Mińskiej.
3. Jutro TV Trwam będzie w par. MB Częstochowskiej w Wołominie. Msza Św. o 18.00.
4. We wtorek 11 listopada przypada rocznica odzyskania niepodległości. Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz miejskich i pocztów sztandarowych o godz. 18.00. O 15.45 złożenie kwiatów przed pomnikiem Armii Krajowej, a o 16.45 pod pomnikiem rozstrzelanych harcerzy.
5. Biblioteka parafialna przypomina i zaprasza na spotkanie z cyklu: Litania Narodu Polskiego: w piątek 14 listopada po Mszy św. wieczornej . Bohaterem spotkania będzie: Święty Stanisław – biskup ze Szczepanowa – Ojciec Ojczyzny.
6. W najbliższą niedzielę 16 listopada odbędą się wybory do samorządu Gminy, Powiatu i Sejmiku wojewódzkiego. Będziemy wybierać burmistrza na następną kadencję. Zachęcamy wszystkich do udziału w wyborach. Wybierzmy ludzi, którzy mają dobrą opinię w społeczeństwie, doświadczenie i potrafią współpracować dla dobra mieszkańców Zielonki. Unikajmy wyboru tych, którzy oprócz krytyki i negacji niczego dobrego nie dokonali. Dziękujemy Burmistrzowi Grzegorzowi Dudzikowi za jasne i rzeczowe sprawozdanie z działalności Rady Miasta kończącej się kadencji.
7. Jutro 10.XI koncert dobroczynny w Sali OKiS. Wystąpią chóry szkolne z Zielonki oraz Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk w programie „Żołnierze Niezłomni – Podziemna Armia powraca”.
8. W najbliższym tygodniu Organista razem z Żoną będą roznosili opłatki na ulicach: Mazurskiej, Warmińskiej, osiedlu Długa i przyległych ulicach. Zebrane ofiary, w większej części przeznaczone są na ogrzewanie Kościoła.
9. Siostry Dominikanki zapraszają do udziału w loterii fantowej, z której dochód przeznaczony będzie na misje w Urugwaju. Loteria otwarta przy kaplicy Sióstr do wtorku 11 listopada włącznie.
10. Ks. Proboszcz zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 29 listopada (ostatnia sobota). W programie zwiedzanie sanktuarium w Skępem, Torunia, udział w koncercie zespołu Śląsk i Mszy dziękczynnej za TV Trwam i Radio Maryja. Zapisy w zakrystii do 17 listopada.
11. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec.