Ogłoszenia: 29 Niedziela zwykła – 19.10.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś niedziela misyjna i wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Taca na misje. Kazania głosi o. marianin, misjonarz z Charkowa na Ukrainie. Przed kościołem zbiórka na budowę kościoła w Oleksejówce.
Rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
O godz. 12.30 konferencja dla rodziców i chrzestnych w Domu św. Józefa.
Po Mszy o 13.00 w Auli JPII spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich.
O 18.00 modlitwa za dzieci utracone. Przy pomniku Dziecka utraconego została umieszczona figura Matki Bożej trzymającej w ramionach zdjęte z krzyża Ciało Pana Jezusa. Jest to inicjatywa członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Dziękujemy za ofiarę złożoną na ten cel.
2. W środę wspomnienie św. Jana Pawła II.
3. W czwartek 23 października o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta za wstawiennictwem św. Ojca Pio w intencjach Ojca Świętego Franciszka, ojczyzny naszej, parafii oraz w intencjach wspólnoty Ojca Pio. Po Mszy Świętej uszanowanie Św. Ojca Pio w Jego relikwiach.
4. Przypominamy: biblioteka parafialna rozpoczęła spotkania z cyklu: Litania Narodu Polskiego. W piątek 24 października po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie na temat: Jadwiga – Święta Królowa na polskim tronie. Serdecznie zapraszamy.
5. W sobotę mija 28 rocznica śmierci zasłużonego kapłana, budowniczego naszej świątyni, ks. prałata Zygmunta Abramskiego. Zapraszamy na Mszę Św. w jego intencji o godz. 18.00. Po Mszy złożymy wieniec na cmentarzu.
6. W sobotę 25.10. o godz. 16.00 zapraszamy na film : „Niebo istnieje naprawdę…”.
Projekcja w Dolnym Kościele.
7. Przyjmujemy na wypominki i Mszę Św. zbiorową.
8. Prosimy o porządkowanie cmentarza i grobów. W tym roku na cmentarzu utwardziliśmy kolejne aleje kostką brukową. Przepraszamy, ale furtka została skradziona przez złodziei. Mamy nadzieję, że przy pomocy naszej policji ją odzyskamy.
9. Za tydzień zmiana czasu na zimowy – przesuwamy wskazówki zegara o jedną godzinę do tyłu.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 uroczystości jubileuszowe z udziałem Pasterza naszej diecezji ks. Abpa Henryka Hosera: dziękczynienie za kanonizację Honorowego Obywatela Zielonki św. Jana Pawła II, za powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, za konsekrację naszej świątyni w 1994 r. (20 lat temu), za 75 lat istnienia naszej parafii (dekret z 6.XI.1939). Zapraszamy trzy pokolenia do dziękczynnej modlitwy. Niech nie będzie domu, w którym zabraknie tak szczegółowo opracowanej historii naszej parafii. Dziś możemy nabyć ją w kiosku parafialnym.
11. Czasami oskarża się nasz Naród o antysemityzm. Oczywiście nie zgadzamy się z takimi oskarżeniami, ale jeśli ktoś nas zapyta o konkretne przykłady pomocy ludności żydowskiej to nie wiemy co powiedzieć. Z pomocą przychodzi nam książka pt. „Dam im imię na wieki”. Są w niej opisane historie dotyczące ok. 1000 Polaków, którzy ratowali Żydów na terenie od Warszawy po Brześć. W niedzielę 26-go października tę książkę zaprezentuje nam współautor ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, który podzieli się również najnowszymi wynikami badań na ten temat. Publikacja będzie dostępna przed kościołem w najbliższą niedzielę.
12. Również w przyszłą niedzielę mija 12 lat od śmierci Ani Szałaty, inicjatorki Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci. Z tej okazji odbędzie się zjazd pod hasłem „Wszystkie anioły Małej Ani”. Po Mszy Św. o 13.00 dzieci przejdą w paradzie pod krzyż harcerski przy ul. Kolejowej, a następnie do Gimnazjum, gdzie przewidziane są gry, konkursy, zabawy i koncert zespołu „Siostry Jeremiasza”.
13. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.