Ogłoszenia: 28 Niedziela zwykła – 12.10.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. W jego ramach we wszystkich kościołach Polski dokonuje się zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II.
O 11.00 zebranie Kół Żywego Różańca.
Po Mszy o 13.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.
2. Jutro TV Trwam w Radzyminie. Msza Św. z udziałem Ks. Abpa Henryka Hosera o 18.30.
3. We wtorek 14.X przypada Dzień Edukacji. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o 17.15 w int. nauczycieli i wychowawców.
4. W sobotę 18.X wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – święto patronalne służby zdrowia. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników służby zdrowia do modlitwy różańcowej o 17.15.
5. Za tydzień Niedziela misyjna. Taca na misje. Kazania wygłosi x. Leon Tkaczuk, misjonarz marianin z Charkowa na Ukrainie. Przed kościołem zbiórka na budowę kościoła w Oleksejówce k. Charkowa.
6. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych.
7. Za dwa tygodnie Dzień dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II, 20. Rocznica konsekracji świątyni i 75. rocznica powstania parafii. Polecamy książkę jubileuszową o historii parafii dostępną w kiosku.
8. 4 października w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród „Ubi Caritas” przyznawanych przez Caritas diecezji warszawso-praskiej. Nagrodę w kategorii Współpraca otrzymał Robert Smoderek, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.
Caritas doceniła w ten sposób przeprowadzoną w Zielonce przed rokiem akcję charytatywną Bezpieczna Przystań, podczas której zbierane były środki na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonce.
9. Msza Święta w intencji pielgrzymów do sanktuarium w Oborach zostanie odprawiona w niedzielę 19.X o godz. 15.00.
10. Dziś w kaplicy SS. Dominikanek rozpocznie się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła, która wędruje po Polsce. Figura zostanie przywieziona do kaplicy ok. godz. 19.30. Nawiedzenie będzie trwało do poniedziałku 13 października do godz. 11.00. Kaplica będzie otwarta w niedzielę do godz. 23.00. Osoby chętne na modlitwę w nocy proszone są o wcześniejsze zgłoszenie się w zakrystii sióstr.
Figura św. Michała Archanioła nawiedzi naszą parafię w listopadzie.
11. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.