Ogłoszenia: 27 Niedziela zwykła – 5.10.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś po Mszy o 10.00 adoracja i procesja z Najśw. Sakramentem.
O 11.30 zebranie Kościelnej Służby Porządkowej w Auli JPII.
Różaniec o 17.15.
Zbiórka na Radio Maryja.
2. Dzisiaj o godz. 18.00, w sali widowiskowej OKiS, odbędą się „Zaduszki Powstańcze”, w 70 rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego, z udziałem powstańców – żołnierzy AK oraz uczniów SP nr 3 im. Janusza Korczaka.
3. W Rzymie rozpoczyna się synod poświęcony rodzinie.
4. We wtorek wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach październikowych o 17.15 i odmawiania Różańca w domach.
5. W środę o 18.30 spotkanie organizatorów uroczystości jubileuszowych w Domu św. Józefa.
6. W czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. O 18.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie.
W Seminarium na Tarchominie o 16.00 inauguracja nowego roku akademickiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji 17 kandydatów do kapłaństwa z I roku naszego Seminarium oraz 3 kandydatów z naszej parafii: Macieja, Mateusza i Piotra.
7. Biblioteka parafialna zaprasza w każdą niedzielę po Mszy św, o 10,00 do godz. 13,00 oraz w czwartki od 16,00 do 17,00. Oferujemy: polską klasykę, literaturę popularnonaukową, książki religijne – pomocne we wzrastaniu duchowym. Już w piątek 10 października po Mszy św. wieczornej biblioteka zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na spotkanie z cyklu: Litania Narodu Polskiego, na prezentację polskich Świętych. Rozpoczyna: Św. Wojciech-patron Polski i symbol duchowej jedności Europy.
8. Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski. W jego ramach zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II, wybranego na Stolicę Piotrową 16.10.1978. Po Mszy o 13.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z gimnazjum.
9. W poniedziałek 13 października TV Trwam i Radio Maryja będzie gościć w kolegiacie w Radzyminie. Msza Św. o godz. 18.30.
10. W sobotę 18 października odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Lichenia. Zapisy u x. Bartosza.
11. Na prośbę członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej przypominamy o porządku przystępowania do Komunii Św. W zależności od liczby udzielających ustawiamy się w procesji do każdego z kapłanów. Przyjmujemy w zależności od stanu zdrowia: na dwa kolana albo przyklękając na jedno kolano lub czyniąc głęboki skłon (dot. osób chorych) – oddajemy hołd Panu Jezusowi obecnemu w Eucharystii. Unikajmy wszelkiego braku szacunku wobec Najświętszego Sakramentu.
12. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.