Projekcja filmu „Łaska i miłosierdzie”
Wszystkie Ogłoszenia

Grace Card („Łaska i miłosierdzie”) to wartościowy film ukazujący w ciekawy sposób źródło ludzkiego zgorzknienia oraz emocjonalnego zamknięcia na drugiego człowieka. W filmie ważną rolę odgrywają dwie postacie – policjanci Bill i Sam. Jednego z nich zmieniło na długie lata tragiczne wydarzenie z przeszłości. Mężczyzna poddał się smutkowi i pozwolił aby on pokierował dalszym jego życiem oraz zatwardził serce. Stał się nieczuły i oschły dla najbliższych oraz otoczenia. Drugi bohater nawet nie uświadamiał sobie, że nie wybaczył w pełni „białym” ich pogardy do murzynów i że w tej kwestii ma jeszcze wiele do zmiany. Dla każdego z mężczyzn była to lekcja charakteru i przełamywania się.

Film poucza. Tak łatwo nam odrzucić z pozoru nieczułych ludzi, bo zapominamy, że korzeniem ich postawy są zazwyczaj urazy z przeszłości i w głębi serca krzyczą o pomoc. Z postawy Sama uczymy się, jak będąc chrześcijanami powinniśmy pozbywać się uprzedzeń, otwierać serce na drugiego człowieka oraz być miękką gliną w Bożych rękach.

Zapraszamy : niedziela 28.09. o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Wstęp wolny.