Ogłoszenia: Święto Podwyższenia Krzyża Św. – 14.09.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców pod hasłem „Prawda fundamentem wychowania”.
Przed kościołem zbiórka na szkolne podręczniki dla dzieci z rodzin niezamożnych.
Taca na utrzymanie Seminarium.
Po Mszy o 13.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w Auli JPII.
Burmistrz Zielonki oraz Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na Dni Zielonki – Miasta pod Dębami. Dziś od godz. 12.00 festyn rodzinny na terenie Miejskiego Gimnazjum, a o 19.00 koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Wstęp wolny.
2. Jutro wspomnienie NMP Bolesnej. O 18.00 Msza w intencji Ojca Świętego, naszej Ojczyzny, Radia Maryja, naszej parafii i członków Koła. Po Mszy spotkanie formacyjne w domu katechetycznym.
3. W środę wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Dzień Golgoty Wschodu.
4. W czwartek święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
5. Za tydzień Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kazania wygłosi ks. Grzegorz Draus, budowniczy kościoła św. Jana Pawła II we Lwowie na Ukrainie. Po Mszy o 13.00 w Auli JPII spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich.
6. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze 32-ga pielgrzymka ludzi pracy.
7. W niedzielę, 21 września, o godz. 16.00, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu zostaną wyświetlone dwa filmy dokumentalne, autorstwa Aliny Czerniakowskiej:
„Musieli zwyciężyć” – o Bitwie Warszawskiej 1920 r. oraz „Ułani” – poświęcony wojnie obronnej w 1939 r.
Od dn. 13 do 21 września można obejrzeć usytuowaną przed kościołem wystawę „Warto być Polakiem”, poświęconą prezydenturze śp. Prof. Lecha Kaczyńskiego. Można też – do godz. 14.00 – zakupić u organizatorów wystawy pamiątkowy album pod tym samym tytułem, w cenie 20 zł.
8. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.