Ogłoszenia: Uroczystość Trójcy Przenajśw. – 15.06.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Św. Pod chórem zbiórka na stypendia dla kleryków i na seminarium. Przed kościołem prowadzona jest sprzedaż różańców wykonanych przez osoby bezdomne oraz mydełek „Nadzieja” – cegiełek na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy dla osób ubogich i bezdomnych. Produkty rozprowadzane są przez wolontariuszy Fundacji Kapucyńskiej, którzy zwracają się z uprzejmą prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Za okazaną pomoc Bracia Mniejsi Kapucyni oraz Fundacja kierują serdeczne „Bóg zapłać”.
2. Dziś o 16.00 w Kobyłce zakończenie koncertu „Perła baroku”, a 23 czerwca transmisja Mszy o 18.30.
3. Dziś w Auli JPII o 19.00 wykład pana Jana Kasprzyka, Prezesa Związku Piłsudczyków, nt. „Józef Piłsudski – Komendant Pierwszej Kadrowej”.
4. We wtorek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego. Okazja do wsparcia ubogich i modlitwy za Albertynów i osoby służące ludziom biednym.
5. W środę po Mszy wieczornej spowiedź dla kandydatów przed bierzmowaniem.
6. W czwartek 19 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Dla wierzących to okazja do publicznej wdzięczności za dar Eucharystii. Msze Św. o 7.00, 8.45, 10.00, 15.30, 18.00. Po Mszy o 10.00 procesja do czterech ołtarzy:
I. przy figurze MB Fatimskiej przygotują Wspólnoty Neokatechumenalne.
II. przy szkole nr 2 – harcerze z ZHR i ZHP.
III. przy Urzędzie Miasta – pracownicy Urzędu.
IV. przy pomniku św. Jana Pawła II – Kościelna Służba Porządkowa.
Gościmy w tym dniu ks. prof. dra hab. Edwarda Walewandra, który wygłosi kazanie i poprowadzi procesję.
W ciągu oktawy codziennie procesja eucharystyczna po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy do udziału w procesji służbę liturgiczną dziewcząt i chłopców, Kościelną Służbę Porządkową i wspólnoty parafialne. Przed procesją można przynieść dla bielanek kwiaty do sypania – świeże lub suszone.
W sobotę 21 czerwca po Mszy wieczornej próba przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.
7. W najbliższą niedzielę 22 czerwca o godz. 7.00 przybędzie do nas JE Ks. Bp Marek Solarczyk, by dokonać wizytacji naszej parafii. Wizytacja będzie trwała przez cały dzień.
O 13.00 bierzmowanie młodzieży klas I licealnych i technikum.
O 16.00 zapraszamy na wspólną modlitwę na cmentarzu grzebalnym.
O 18.00 poświęcenie figury dziecka utraconego. Po Mszy Ks. Biskup odprawi nabożeństwo czerwcowe i poprowadzi procesję eucharystyczną.
8. Jutro o 19.00 zapraszamy do Auli JPII przedstawicieli wszystkich wspólnot i Rady Duszpasterskiej w celu omówienia programu wizytacji. Szczegółowy program znajduje się w gablocie.
9. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.