Ogłoszenia: Wniebowstąpienie Pańskie – 01.06.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia – duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Okazja do podziękowania wszystkim, od których otrzymujemy dobro. Przed kościołem zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
2. Dziś odbędzie się XII Festiwal misyjny „Bóg mnie kocha” – wielkie święto misjonarzy i ich dobroczyńców, wypełnione modlitwą, zabawą i ciekawymi spotkaniami, z udziałem kilkuset dzieci z Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych. Patronat nad festiwalem objęli: Przewodniczący Komisji KEP ds. misji bp Jerzy Mazur SVD, Biskup Warszawsko-Praski x. abp Henryk Hoser SAC, Rektor UKSW x. prof. Stanisław Dziekoński oraz Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska.
Ze względu na przewidzianą o godz. 13.00 transmisję Mszy Św. w TVP Polonia prosimy o zajęcie miejsca w kościele kwadrans przed rozpoczęciem liturgii. Po Mszy Św. na pl. Jana Pawła II odbędzie się doroczny koncert. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wręczenie nagrody im. Małej Ani z Zielonki przyznawanej za wybitne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury chrześcijańskiej. Serdecznie zapraszamy.
3. Dziś Msze Św. o 7.00, 8.45, 10.00, 11.15, 13.00, 15.30 i 18.00. Po Mszy Św. o 10.00 wystawienie Najśw. Sakr. i Akt zawierzenia Opatrzności Bożej. Procesji nie będzie. O 11.30 zebranie Kościelnej Służby Porządkowej.
4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego o 7.00 i 18.00.
5. We wtorek, środę i czwartek – 40-godzinne nabożeństwo od 8.00 do 18.00. Program adoracji na tablicy ogłoszeń. Na zakończenie w I czwartek o 17.00 Godzina święta i procesja z Najśw. Sakr. Msza wieczorna o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W czasie 40-godzinnego nabożeństwa będzie dodatkowa Msza o 12.00.
6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy wieczornej.
7. Za tydzień o 15.00 Msza z okazji Dnia Chorych.
O. Alojzy Dłużniewski o godz. 13.00 odprawi Mszę Św. dziękczynną z okazji 50-lecia kapłaństwa. O. Alojzy ukończył seminarium oo. Werbistów w Pieniężnie. Święcenie kapłańskie otrzymał z rąk biskupa warmińskiego Józefa Drzazgi 10.05.1964. Pracował jako misjonarz w Papui Nowej Gwinei, na Białorusi i Ukrainie oraz innych placówkach oo. Werbistów w Polsce. Od 16 lat służy słowem Bożym i pomocą w konfesjonale w naszej parafii. Wdzięczni za gorliwą służbę życzymy AD MULTOS ANNOS!
8. Jutro o 20.00 spotkanie dorosłych kandydatów do bierzmowania.
9. Z inicjatywy warszawskich rodziców ruszyła akcja „Stop seksualizacji naszych dzieci”. W następną niedzielę zapraszamy na prezentacje po Mszy o 11.30 do dolnego kościoła oraz o godz. 19.00 w par. św. Jerzego w Zielonce Bankowej.
10. Osoby, które słuchały katechez w czasie Misji na Skwerze Bł. M. Teresy z Kalkuty w Zielonce, a chciałyby dalej kontynuować zapraszamy na Aulę J.P.II 01.czerwca na godz. 16.00.
11. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.