Ogłoszenia: 5 Niedziela Wielkanocna – 18.05.2014

1. Dziś dzień I Komunii Św. dla dzieci z naszej parafii.
O 10.00 ze SP nr 2
O 11.30 ze SP nr 1
O 13.00 ze Szkoły Aktywności Twórczej.
O 14.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich.
O 15.45 kolejna katecheza na Pl. Bł. Matki Teresy z Kalkuty „Odpowiedzią Boga na naszą sytuację jest to, że posłał do nas swego Syna”
O 17.15 nabożeństwo majowe.
O 19.00 w Auli św. JPII spotkanie z p. Markiem Jurkiem oraz wykład p. prof. Jana Żaryna pt. „Roman Dmowski – 150 rocznica urodzin.”
Dziś zbiórka na stypendia dla kleryków oraz na Seminarium.
2. Zapraszamy na Msze Św. o 18.00 i nabożeństwa majowe w Białym tygodniu.
3. Dziś w „Rozmowach niedokończonych” w Radiu Maryja wystąpi Starosta wołomiński Piotr Uściński nt. „Prawa człowieka w Unii Europejskiej” o godz. 18.15 i od 21.30.
4. Koło przyjaciół Radia Maryja zapraszają jutro na Mszę Św. w int. Ojca Świętego Franciszka, naszej Ojczyzny i Radia Maryja. Po Mszy i nabożeństwie spotkanie formacyjne w domu katechetycznym.
5. Osoby dorosłe, które pragną przyjąć sakrament Bierzmowania zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 20.00 w kancelarii.
6. Biała sobota w szpitalu w Wołominie 24 maja od 9.00 do 13.00. Bezpłatnych porad udzielać będą specjaliści: diabetolog, reumatolog, ginekolog i okulista. Informacje i zapisy codziennie od 9.00 do 14.00.
7. W sobotę 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw za Kościół w Chinach – o wolność tego Kościoła i nawrócenie całych Chin.
8. W najbliższą niedzielę 25 maja gościmy misjonarza x. Adama Parszywkę oraz wolontariuszy z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie. Wśród nich będzie nasza parafianka Magdalena Jaczewska, która już niedługo uda się na placówkę salezjańską w Sudanie Południowym. Będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych i złożenia ofiary.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 zapraszamy do dolnego kościoła na pokaz filmu „Powrót do domu”. Film dotyka problemu uzależnień.
10. Koło przyjaciół Radia Maryja organizuje podwórkowe kółko różańcowe dzieci. Razem z S. Augustyną zapraszamy rodziców i dzieci na pierwsze spotkanie w niedzielę 25 maja o godz. 11.00 w kaplicy ss. Dominikanek.

11. Wyjazd na Pielgrzymkę do Loretto i Jadowa  w sobotę o 8.00.
12. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.