Ogłoszenia: 4 Niedziela Wielkanocna – 11.05.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W Polsce dziękujemy Bogu za dar świętości papieża Jana Pawła II ufając w moc jego orędownictwa. „Wielu z nas odczytało swoje życiowe powołanie wpatrując się w świadectwo jego życia, poruszeni jego nauką i poprowadzeni do tajemnicy świętości Boga w sakramentach i modlitwie” – pisze x. Bp Marek Solarczyk, delegat KEP ds. powołań.
Dziś zbiórka na cele dobroczynne. Taca na Seminarium.
O 15.45 na pl. bł. Matki Teresy z Kalkuty kolejna katecheza „Kim jestem ja?” Usłyszymy ewangelię o synu marnotrawnym. Zapraszamy na piknik rodzinny.
O 17.15 nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną.
O 19.00 koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II – Honorowemu Obywatelowi Zielonki. To już drugi koncert dziękczynny. Zapraszamy także znajomych do naszej świątyni.
2. We wtorek 13 maja wspomnienie NMP z Fatimy. Zachęcamy do odprawienia pierwszych pięciu sobót miesiąca jako wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
3. W piątek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Przez jego pośrednictwo módlmy się o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych o 18.30.
5. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
6. Za tydzień dzieci klas III przystąpią do I Komunii Św. O 10.00 SP nr 2. O 11.30 SP nr 1, o 13.00 Szkoła Aktywności Twórczej. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin o 19.15.
7. W sobotę 17 maja odbędzie się konferencja dla członków Parafialnych Rad Duszpasterskich z dekanatów Kobyłka i Zielonka. O godz. 10.00 Mszę Św. w naszym kościele dla uczestników odprawi x. kan. Dariusz Korbik, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego. Wykłady w Auli św. JPII wygłoszą x. Tomasz Wielebski, wykładowca Seminarium, x. Wojciech Sadłoń, pallotyn oraz dr Mateusz Tutek.
8. W następną niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich o 14.00 w Auli św. JPII. O godz. 19.00, w Auli św. Jana Pawła II prof. Jan Żaryn wygłosi wykład nt.: „Roman Dmowski, w 150. rocznicę urodzin”.
9. W gablocie znajdziemy program pielgrzymki do Rzymu od 2 do 14 września br. Zgłoszenia do x. Tomasza Połomskiego w Józefowie lub w zakrystii.
10. Dnia 17 maja od 9.00 UKSW zaprasza na konferencję poświęconą zagrożeniom obecnym w szkole i programach edukacyjnych (ul. Wójcickiego 1/3 budynek 23)
11. Zapraszamy na II Pielgrzymkę Żywego Różańca do Loretto i sanktuarium Krzyża Św. w Jadowie. Wyjazd 24 maja o 8.00. Zapisy u x. Marka.
12. W Warszawie na Torwarze 17 maja będzie miało miejsce spotkanie powołaniowe, na które przybędzie ok. 11 tys. chłopców, dziewcząt i młodych małżeństw z Polski i innych krajów Europy, gotowych oddawać swoje życie dla ewangelizacji Europy Wschodniej i Azji. Spotkanie organizuje założyciel Drogi Neokatechumenalnej Kiko Arguello. Z tej okazji w naszej parafii będziemy gościć młodzież z Estonii. Osoby chętne przyjąć ww. gości proszone są o kontakt z Andrzejem Żyndulem. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
13. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny (z filmem „Cristiada”), Źródło.