Ogłoszenia: 3 Niedziela Wielkiego Postu – 23.03.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś gościmy realizatorów filmu „Ja Jestem”, którzy pragną złożyć świadectwo wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Po Mszy Św. wieczornej zostanie wyświetlony film „Ja Jestem”, a po projekcji adoracja Najśw. Sakramentu.
W naszej świątyni trwa od 19 do 25 marca Jerycho Różańcowe – adoracja Najśw. Sakramentu dzień i noc przez 7 dni. Zapoznajmy się z programem (Internet, Trablice ogłoszeń) i dołączmy do którejś grupy.
Dziś o 14.00 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią Św.
O 17.15 – Gorzkie Żale
O 18.00 – Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio, po Mszy uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach.
O 19.00 – film „Ja Jestem” w kościele górnym.
2. We wtorek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jako Dzień świętości życia. Rocznica ustanowienia naszej diecezji. O godz. 18.00 zakończenie Jerycha Różańcowego i przyrzeczenie duchowej adopcji.
W auli Zespołu Szkół im. I. Mościckiego przy ul. Inżynierskiej o godz. 11.00 ks. Abp Henryk Hoser wygłosi wykład nt. „Zagrożenia współczesnej rodziny”. Starosta wołomiński wręczy certyfikat „Szkoła przyjazna rodzinie”.
3. W środę Dzień modlitw za więźniów. Okazja przypomnienia sobie i dzieciom uczynków miłosiernych co do duszy i ciała.
4. Zapraszamy na Drogę krzyżową w piątki i Gorzkie Żale w niedziele.
5. Za tydzień nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Przesuwamy zegarki o godzinę do przodu.
6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na pomoc Syrii. W modlitwie polecamy ks. prał. Jerzego Misterskiego z racji 80 rocznicy urodzin.
7. Papież Franciszek zachęca, aby noc z 27 na 28 marca była okazją do przebłagania za grzechy i otwarcia na Boże Miłosierdzie. W par. Miłosierdzia Bożego będzie to zakończenie Jerycha Różańcowego w naszym dekanacie zielonkowskim. W odpowiedzi na wezwanie Papieża tej nocy w par. Miłosierdzia Bożego w ciągu nocy będą dyżury w konfesjonałach.
8. Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo” zaprasza na konferencję ks. Bpa Rafała Markowskiego „Ksiądz postępowy czy heretyk?” 27 marca o godz. 18.00 w kampusie SGGW na Ursynowie (aula nr 1 w budynku 23).
9. Również 27 marca ZS im. I. Mościckiego w Zielonce zaprasza o godz. 17.00 na dzień otwarty. Zapraszamy rodziców i uczniów, dla których ważna jest bezpieczna i przyjazna szkoła.
10. Rekolekcje za 2 tygodnie, 6 kwietnia. W tym dniu o 11.00 spotkanie uczestników pielgrzymki na kanonizację bł. Jana Pawła II do Rzymu.
11. Mamy propozycję ze strony parafian, aby urządzić Dom dziennego pobytu dla osób starszych. Chcemy podjąć się zorganizowania takiego miejsca, gdzie osoby starsze będą mogły się spotykać, wykonywać jakieś drobne zajęcia, dokształcać się i wzajemnie się wspomagać. Warunek to zgłoszenie się przynajmniej 30 osób chętnych. Zgłoszenia przyjmuje x. Proboszcz.
12. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.