Ogłoszenia: 2 Niedziela Wielkiego Postu – 16.03.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na działalność misyjną „Ad gentes”.
Dziś gościmy x. Jerzego Daneckiego – taca na budowę kościoła w Wólce Mińskiej.
O 12.30 konferencja dla rodziców i chrzestnych w Domu św. Józefa.
Pod chórem zbiórka na seminarium i stypendia kleryckie.
O 14.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich w auli JPII.
Również o 14.00 koncert „Stabat Mater” Giovanni’ego Pergolesi’ego w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Wołominie. Koncert sponsoruje Starostwo Wołomin.
O 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną.
O 19.00 zebranie Rady Duszpasterskiej w Domu św. Józefa.
2. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w kwietniu odbędzie się 13-tego w Niedzielę Palmową o 12.30.
3. Jutro kolejna konferencja dla narzeczonych o 20.00 w Domu św. Józefa, a w auli JPII o 20.00 katecheza dla dorosłych i starszej młodzieży. Zapraszamy na jutrznie od poniedziałku do piątku o 5.30.
4. Dziś rozpoczynamy triduum przed Uroczystością św. Józefa o 7.00 i 18.00.
5. W środę Uroczystość św. Józefa. O godz. 18.00 rozpoczynamy w naszej świątyni Jerycho Różańcowe. Nieustanna modlitwa od 19 do 25 marca. Modlimy się o triumf Najśw. Serca Pana Jezusa i Niep. Serca Maryi w Polsce i na całym świecie, za Ojca Św. Franciszka, abpa Henryka i bpa Marka, o odrodzenie i rozwój Ojczyzny i całego Narodu polskiego oraz w intencjach podanych na tablicy ogłoszeń. Zapoznajmy się z programem Jerycha.
6. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30, 18.30 i 19.30.
7. W przyszłą niedzielę 23 marca świadectwo nawrócenia i wiary będą składać realizatorzy filmu „Ja Jestem”. Film zostanie wyświetlony po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 19.00 w kościele.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy o 13.00 zebranie rodziców i dzieci przed I Komunią Św.
9. Przyrzeczenie Duchowej Adopcji dziecka poczętego (już 18-te) we wtorek 25 marca o godz. 18.00. W ten sposób włączamy się w Jerycho Różańcowe naszej diecezji, które trwa od 30.XI.2013 do 29.XI.2014. „Przekaż Światło Chrystusa” – czuwanie przed Najśw. Sakramentem ma na celu ożywienie i pobudzenie apostolatu we wspólnotach. Modlitewne czuwanie podejmuje intencje modlitwy ekspiacyjnej, czyli przebłaganie Boga za grzechy wszystkich stanów. Symbolami Jerycha będą zapalona świeca, różaniec. Wyczytywane przez kapłana intencje o godz. 17.30 przed Mszą o 18.00 składamy w czasie całodobowej adoracji przed ołtarzem.
10. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.