Ogłoszenia: 1 Niedziela Wielkiego Postu – 09.03.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś zbiórka na pomoc ubogim w naszej parafii.
O 11.00 spotkanie czcicieli Różańca Św. w auli JPII.
O 14.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z gimnazjum.
O 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną.
O 19.00 wykład p. Wysockiego z UKSW nt. Rotmistrza Pileckiego.
2. Jutro Msza Św. o 18.00 w int. Ojczyzny i Radia Maryja oraz spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. O 20.00 konferencja dla narzeczonych.
3. W czwartek 13 marca 1 rocznica wyboru papieża Franciszka. Polecajmy Bogu Ojca Świętego i jego służbę Kościołowi. Od 8.00 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu. O 18.00 Msza Św. o uzdrowienie, którą odprawi x. Marcin.
4. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30, 18.30 i 19.30. Zapraszamy!
5. W kiosku są małe paschały na stół wielkanocny, karty świąteczne o treści religijnej i wiele nowości. Mamy jeszcze książeczki o demoralizacji, jaką niesie tzw. ideologia gender.
6. Pamiętajmy o możliwości przekazania 1% podatku na Caritas lub inne pożyteczne dzieła. Jeśli to zaniedbamy to i tak zostanie to bez naszej wiedzy przekazane np. na ośrodki aborcyjne. Oby się nie okazało, że nieświadomie wspieramy wrogie rodzinie i Ojczyźnie instytucje.
7. Za tydzień o 12.30 konferencja dla rodziców i chrzestnych. Taca na budowę kościoła w Wólce Mińskiej. O 14.00 koncert sponsorowany przez Starostę Wołomińskiego. W programie pieśni religijne i wielkopostne. Wystąpi chór i orkiestra szkoły im. W. Lutosławskiego w Wołominie.
8. Druga Niedziela Wielkiego Postu to Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Obecnie na krańcach świata posługuje 2015 misjonarzy i misjonarek z Polski. „Razem z misjonarzami głośmy Chrystusa” W jaki sposób? Modlitwa, ofiarowanie cierpień jak również poprzez ofiarę do puszek. Możemy wysłać SMS na nr 72032 lub przesłać ofiarę na konto Dzieła Pomocy Ad gentes na stronie www.misje.pl.
9. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 6 kwietnia.
10. Za tydzień o 19.00 zebranie Rady duszpasterskiej w Domu św. Józefa.
11. Ksiądz Marcin będzie nieobecny w dniach od 10 do 13 i 15 marca.
12. Poczta Polska zwalnia z wszystkich opłat paczki żywnościowe wysyłane na adres parafii lub osób znajomych na Ukrainie. Na paczce piszemy „POMOC DLA UKRAINY”.
13. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec, Źródło.
14. Komisariat Policji w Zielonce prowadzi postępowanie przeciwko Stowarzyszeniu „Dobromir”, które 6 stycznia 2014 prowadziło nielegalną zbiórkę przed naszym kościołem. Policja prosi o zgłoszenie się osób, kute przekazały pieniądze zbierającym. Strzeżmy się oszustów i sprawdzajmy dokumenty tych, którzy odwiedzają domy i powołują się na autorytet Kościoła – nikogo nie upoważniamy do zbierania na terenie parafii, a wszelkie zbiórki przed kościołem są wcześniej zapowiedziane w kościele.