Ogłoszenia: 6 Niedziela zwykła – 16.02.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś gościmy x. Ryszarda Halwę, pallotyna, założyciela fundacji SOS – ratującej życie.
O 12.30 konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
Pod chórem zbiórka na seminarium i stypendia kleryckie.
2. Jutro 17 lutego o 20.00 rozpoczynamy nowy cykl nauk przedślubnych.
3. Katechezy dla dorosłych i starszej młodzieży wg Drogi neokatechumenalnej w poniedziałek i czwartek o 20.00.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy do dolnego kościoła na pokaz filmu „Wiara Króla”.
5. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na pielgrzymkę do Rzymu w dniach 25 – 28 kwietnia na kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII.
6. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Dziękujemy za okazję do wspólnej modlitwy, życzliwość i każde spotkanie. Mamy w parafii 4358 rodzin (o 19 więcej niż w roku ubiegłym). Odwiedziliśmy 3264 rodziny (o 63 więcej niż w roku ubiegłym) – 75%. Nieobecnych 861. Nie przyjmuje 371. Mamy 26 rodzin Świadków Jehowy. Ponad 100 rodzin wielodzietnych (troje i więcej dzieci). Pustych lokali 44. Dużo domów, gdzie dzieci opuściły starych rodziców. Wielu wyemigrowało w poszukiwaniu pracy za granicę. Wielu bezrobotnych. Dziękujemy również za ofiary. W tym roku przeznaczymy je na dokończenie wystroju kaplicy na cmentarzu, dokończenie rzeźb figur dziecka utraconego i sługi Bożego kard. Wyszyńskiego. Jeśli z powodu budowy dróg wokół cmentarza nie uda się rozpocząć grodzenia cmentarza, postaramy się ułożyć kostkę na alejach.
7. W związku z apelem i podpisami do Urzędu Miasta o zmniejszenie liczby punktów sprzedaży alkoholu Urząd odpowiada: „W 2011 r. było w Zielonce 58 miejsc sprzedaży alkoholu. Zielonka jako jedyna w okolicy ograniczyła liczbę miejsc o 8. Wnioskodawcą zmniejszenia był Burmistrz Grzegorz Dudzik. Dla porównania Wołomin ma 135 miejsc, Marki 120, Ząbki 119, Kobyłka 70. Zielonka ma 50. Środki pochodzące ze sprzedaży alkoholu przekazywane są na dofinansowanie letnich i zimowych wyjazdów dla dzieci z Zielonki (w roku ubiegłym skorzystało kilkaset dzieci). Środki te są przekazywane na działalność Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Punkt informacyjny znajduje się przy ul. Literackiej 20 i w domu pomocy społecznej pokój 9 (tel. 781 03 51 wew. 19).” Masz problem z alkoholem czy narkotykami? Podejrzewasz uzależnienie bliskiej osoby? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy. Gwarantujemy dyskrecję.
8. Policja zielonkowska wzywa społeczeństwo do przeciwdziałania prowadzeniu samochodu po alkoholu. Nie możemy być narodem samobójców. Wystarczy zabrać kluczyki od samochodu lub zgłosić na policję, aby zapobiec tragedii. Policja jest gotowa interweniować w każdym przypadku.
9. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.