Ogłoszenia: Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2014
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem MB Gromnicznej. Kościół obchodzi Dzień życia konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swe życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Taca na utrzymanie zakonów klauzurowych. Przed kościołem zbiórka na Radio Maryja.
Po Mszy o 10.00 adoracja i procesja z Najśw. Sakramentem.
O 11.30 zebranie kościelnej służby porządkowej.
O 18.00 zawierzenie pierwszej w parafii Róży różańcowej rodziców, którzy modlą się za dzieci i młodzież.
2. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i starszej młodzieży wg Drogi neokatechumenalnej w poniedziałki i czwartki o 20.00 w auli JPII.
3. Jutro za przyczyną św. Błażeja, biskupa, modlimy się o zdrowie gardła i właściwe korzystanie z daru mowy.
4. W środę 5 lutego za przyczyną św. Agaty błogosławimy chleb i wodę i modlimy się o ochronę przed niebezpieczeństwem ognia i wybuchów.
5. W I czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00. O 17.00 Godzina święta. O 18.00 Msza o uproszenie powołań do życia konsekrowanego.
6. W I piątek 7 lutego okazja do spowiedzi od 6.30 i 15.30. Msze Św. o 6.30, 7.00, 16.30, 18.00 i 19.30 (łacińska).
7. W niedzielę 9 lutego o godz. 19.00, w sali widowiskowej Miejskiego Gimnazjum zostanie wyświetlony film „Polacy” w reżyserii Marii Dłużniewskiej. Po projekcji spotkanie z reżyserką i operatorem filmowym.
8. Wizyta duszpasterska:
Poniedziałek 3.II: Wolności bl. 2 i 3.
Wtorek 4.II: Wolności bl. 6 i 7.
Środa 5.II: ul. Mickiewicza.
Czwartek 6.II: ul. Kolejowa i ks. Piotra Skargi.
Sobota 8.II: ul. Moniuszki i Sienkiewicza.

Poniedziałek 10.II: Wolności bl. 14, 15, 16 i 17.
Wtorek 11.II: wszyscy, którzy zostali pominięci i zgłosili chęć wspólnej modlitwy i wizyty duszpasterskiej.

Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.

Dziś zbierane są podpisy o poparcie wniosku o referendum w sprawie lasów i polskiej ziemi oraz apel do Burmistrza i Władz samorządowych Zielonki. W apelu czytamy:
My niżej podpisani apelujemy o zmniejszenie punktów sprzedaży alkoholu. Przeraża nas już dotychczasowa ich ilość (kilkadziesiąt, w tym kilka całodobowych), a niestety wydaje się następne zezwolenia. Przez to w naszym mieście wzrasta liczba alkoholików. Apelujemy do waszych sumień. Pomyślcie o nieszczęśliwych rodzinach ludzi uzależnionych, o łzach dzieci i matek. Pomyślcie o młodzieży, która zachęcona przez reklamy ma dostępny alkohol w dzień i w nocy. Alkohol spożywany nawet w małych ilościach uzależnia, a ci biedni ludzie już od świtu oblegają sklepy z alkoholem i czekają na okazję. Apelujemy – opamiętajcie się, samorządowcy!