Ogłoszenia 29 niedzieli zwykłej
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś niedziela misyjna. Taca na misje. Tegoroczny Tydzień Misyjny obchodzony jest pod hasłem „Boże Miłosierdzie dla całego świata”. Obecnie na świecie pracuje 1891 polskich misjonarzy. Najwięcej, bo 819, w Afryce.
Zbiórka na seminarium i stypendia dla kleryków.
Również dziś o godz. 20.00 w auli JPII odbędzie się wykład dra Andrzeja Smolińskiego nt. „Relacje polsko – węgierskie od czasów króla Ludwika Węgierskiego do współczesności”.
Po każdej Mszy Św. będzie liczenie wiernych, prosimy o cierpliwość przy wychodzeniu z kościoła.
2. Rozdajemy wydrukowane formularze do wpisywania imion zmarłych, których chcemy polecić Bogu podczas modlitwy wspominkowej. Prosimy o uporządkowanie cmentarza i grobów.
3. Dziś w gimnazjum XI spotkanie niepełnosprawnych dzieci „Wszystkie anioły małej Ani”. O godz, 11.00 Msza Św. i koncert Moniki Kuszyńskiej oraz zespołu Milusioki i Mali Gronkowianie z Podhala. Parada niepełnosprawnych dzieci i harcerski apel z ogniskiem będą zakończeniem spotkania.
4. Dziś i codziennie różaniec o 17.15 i o 8 rano.
5. Zapraszamy nauczycieli i służbę zdrowia na Mszę Św. we wtorek o 18.00. Mszę Św. odprawi i homilię wygłosi ks. prof. Piotr Tomasik, który w tym roku obchodzi 25-lecie kapłaństwa. Po raz kolejny będziemy się modlić za przyczyną bł. Jana Pawła II, papieża – pierwszego z rodu Polaków, wielkiego wychowawcy i obrońcy ludzkiego życia.
6. W piątek 25.X wypada 27 rocznica śmierci zasłużonego proboszcza i budowniczego kościoła oraz cmentarza – ks. prał. Zygmunta Abramskiego. Zapraszamy na Mszę Św. w jego intencji o godz. 18.00.
7. W sobotę Zespół Szkół w Zielonce przy ul. Inżynierskiej 1 obchodzi 50-lecie istnienia. Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. dziękczynną o godz. 9.00. Zapraszamy.
8. Za tydzień rocznica poświęcenia naszej świątyni. Nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. 27.X przestawiamy wskazówki zegara o 1 godzinę do tyłu.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy do dolnego kościoła na projekcję kolejnego filmu. „October Baby” jest oparty na prawdziwej historii dziewczyny, która urodziła się w trakcie aborcji.
10. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.
11. Planujemy zorganizowanie pielgrzymki do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Wyjazd autokarem 25 kwietnia rano – powrót 28 wieczorem. Koszt 550 zł. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.
12. Planujemy również zorganizowanie 29 grudnia w święto Św. Rodziny balu bezalkoholowego dla rodzin młodych i starszych. Zapraszamy tegorocznych jubilatów. Zapewniamy opiekę dla dzieci. Zgłoszenia do końca listopada u ks. Proboszcza.
13. Dziś i w kolejną niedzielę harcerze rozprowadzają znicze.
14. W tym tygodniu zmarli: Jerzy Perzyna, Janina Lisicka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.