28 niedziela zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Zbiórka na Dzieła Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II wybranego na Stolicę Piotrową 16.10.1978. Dziś również Dzień Dziecka Utraconego. Taca na potrzeby Caritas naszej diecezji. O 11.00 spotkanie Kół Różańcowych. Różaniec o 17.15.
2. Jutro Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
3. W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia. W ich intencji będziemy się modlić na różańcu o 17.15.
4. W sobotę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo relikwiami.
5. Za tydzień niedziela misyjna i taca na misje. W Miejskim Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zielonce odbędzie się jedenaste Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci „Wszystkie Anioły Małej Ani”. Spotkanie rozpocznie się od uroczystej Mszy Św., podczas której dzieci złożą deklaracje przystąpienia do Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci. Po Mszy koncert Moniki Kuszyńskiej oraz dziecięcych zespołów z Podhala. Na zakończenie parada niepełnosprawnych dzieci na ulicach miasta z orkiestrą dętą zakończona harcerskim apelem przy krzyżu w parku miejskim przy ul. Kolejowej.
6. Również w następną niedzielę o godz. 19.00 w auli JPII dr Andrzej Smoliński wygłosi wykład pt. „Relacje polsko – węgierskie od czasów króla Ludwika Węgierskiego do współczesności”.
7. Mszę Św. w intencji nauczycieli i służby zdrowia odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik, który obchodzi 25-lecie kapłaństwa – we wtorek 22 października o 18.00 w dniu wspomnienia bł. Jana Pawła II.
8. Wspólnota Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi w imieniu siostry Katarzyny Kamińskiej bardzo dziękuje Księdzu Dziekanowi Mieczysławowi Stefaniukowi i wszystkim ofiarodawcom Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonce za wsparcie modlitewne i dary pieniężne złożone w niedzielę 22 września 2013r. dla dzieci w Oruro, w Boliwii, gdzie pracują siostry dominikanki z Zielonki. Wysokość ofiar pieniężnych wyniosła 13887,00 zł.
9. [W niedziele 20 i 27 października harcerze będą rozprowadzać znicze]